Responsive image

Babći-Babchi(Psoralea corylifolia)

INDYJSKIE NASIONA NA PRZEBARWIENIA SKÓRY

     Babći(Babchi) jest rośliną o purpurowych kwiatach, która występuje na obszarze Chin i Indii. W Indiach uważa się, że jest to niezwykle pomocny środek na przebarwienia skórne(bielactwo), ponieważ tutaj po raz pierwszy przebadano tą roślinę i stwierdzono, że w nasionach znajduje się olejek eteryczny, który powoduje cofanie się tych dolegliwości. W Polsce Śląsk jest rejonem częstego występowania bielactwa, ponieważ występuje tam bardzo duże zanieczyszczenie środowiska, ale są też inne rejony gdzie dużo osób ma tą przypadłość, a przyczyną może być między innymi długotrwały stres. Bielactwo inaczej vitiligo może być nabyte lub dziedziczne. Polega ono na zaniku barwnika zwanego melaniną. Na początku powstają niewielkie białe plamy, które z czasem zwiększają się. Osoby mające tą dolegliwość nie czują się komfortowo co wpływa negatywnie na ich psychikę i brak pewności siebie. Surowcem są nasiona, które stosuje się  zewnętrznie lub wewnętrznie.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE

Babći(Psoralea corylifolia) ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwpasożytnicze, przeciwgorączkowe, uspokajające, regulujące trawienie i regenerujące skórę. 

DAWKOWANIE

Zewnętrznie można stosować jako papkę na uszkodzone miejsca na skórze lub w formie oleju do wcierania oraz wewnętrznie w formie proszku. Smarujemy odbarwione miejsca 2 x dziennie opuszkiem palca ruchami kolistymi w każdą plamkę po kilka minut. Na początku białe plamy przebarwiają się i są koloru różowego, ale pigment wraca dopiero po kilku lub kilkunastu miesiącach, a czasem i później. Zdarza się sporadycznie, że niektóre osoby mogą nie reagować na kurację olejem.

Przeciwwskazaniem są choroby ostre,otyłość,ciąża i zatrucie organizmu toksynami. W czasie kuracji osoby z nadwrażliwością na światło powinny unikać światła słonecznego, ponieważ może dojść do poparzeń skóry.Inne formy:nasiona,proszek.Babći jest środkiem wzmacniającym i dlatego przed kuracją wskazane jest zrobić oczyszczenie organizmu na przykład korzeniem Berberysu minimum od 4 do 6 tygodni(dotyczy szczególnie osób zażywających nasiona lub proszek wewnętrznie).Można też wspomagać się innymi ziołami w trakcie kuracji olejem Babći jak Bodziszkiem cuchnącym,Dong quai,Gurmarem,Manjishtą lub Tragankiem(opisy są na naszych stronach).Skład:nasiona sproszkowane Psoralea corylifolia,olej kokosowy.Olej posiada certyfikat analizy pozwalający na jego sprzedaż w całej Unii Europejskiej.Inne nazwy:Babchi,Bakuchi,Bakući.

Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książkach Bh. Dash:"Ayurvedic Remedies","The Sushruta Samhita". Translated by K. Bhishagratna,M.Tierra: "Planetary Herbology" ,D.Frawley:"Ayurvedic Healing".

 


                   Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas


 

 

Inne zastosowania,działanie,właściwości,sklep z ziołami: Babchi na bielactwo,inne choroby skóry,na niewydolność
oddechową,reumatyzm,gorączkę,na zakażenie gronkowcem złocistym,nietrzymanie moczu,
niewydolność nerek,inne problemy układu moczowego,na upławy białe,na problemy kobiece,
na wytrysk przedwczesny,biegunkę,dolegliwości żołądkowe,na bóle brzucha,burczenie
w brzuchu,na serce,trawienie,na bielactwo wrodzone,bielactwo nabyte,plamy na skórze,
przebarwienia skóry,przebarwienia na skórze,na odbarwienia skórne,zaburzenia barwnikowe
skóry,na łuszczycę,wyprysk,łysienie,na siwiznę,brak pigmentu,na albinizm,vitiligo,
na siwe włosy:BABĆI(PSORALEA CORYLIFOLIA) - INDYJSKI OLEJ NA BIELACTWO!

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.plstat4u
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl