Responsive image

Ruszczyk(Ruscus aculeatus L.)

NATURALNY ŚRODEK "CZYSZCZĄCY KREW" 

        Ruszczyk(Ruscus aculeatus L.) znany też jako Myszopłoch kolczasty (ang. Butcher's broom) to roślina zimotrwała należąca do szparagowatych.To niski zielony krzew z podziemnym kłączem o długości około 10cm.Występuje w basenie Morza Śródziemnego i M.Czarnego,a można go spotkać w wielu krajach europejskich,Afryce,Azji czy nawet w USA.Surowcem jest korzeń,który znany jest z pozytywnego działania na nasz organizm.W swoim składzie zawiera saponiny sterydowe,flawonoidy,fitosterole,nienasycone kwasy tłuszczowe,związki mineralne,alkaloidy,kumaryny i żywice.W średniowieczu zażywano Ruszczyk w celu niwelowania bólu w nogach przy długotrwałym staniu.Stosowano go też przy bólach menstruacyjnych u kobiet,przy żółtaczce,kamieniach nerkowych i żółciowych oraz hemoroidach.Obecnie okazuje się,że wykorzystuje się go w medycynie konwencjonalnej przy problemach z układem krażenia.

WSKAZANIA I DZIAŁANIE

- wspomaga działanie układu krążenia;

- zalecany przy gwałtownym spadku ciśnienia powodującego zamroczenie i zawroty głowy,żylakach i obrzękach kończyn czy hemoroidach;

- łagodzi objawy alergii;

- wspomaga opuchnięte i zmęczone nogi;

- niweluje stany zapalne skóry i naczyń krwionośnych;

- obniża poziom cholesterolu oraz sprawdza się przy miażdżycy naczyń;

- środek moczopędny i polecany w kamicy pęcherza moczowego;

- stosowany przy problemach reumatycznych oraz zatruciu organizmu toksynami.

DAWKOWANIE

1-3 gramy surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeżą herbatę. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazaniem jest ciąża,karmienie piersią,nadciśnienie oraz przerost prostaty.W trakcie zażywania może wystąpić nadmierne pocenie się oraz niewielkie dolegliwości żołądkowe.Ruszczyk dostępny jest w formie rozdrobnionej.Inne formy:tabletki,kapsułki,herbaty,nalewki,płyny,maści.

Wiecej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce: Mateusz Emanuel Senderski "Zioła w nalewkach leczniczych".

 

 

                  Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas


 

 
 
Inne zastosowania,właściwości,działanie,sklep z ziołami: Ruszczyk na układ krążenia,bolące nogi,opuchnięte nogi,kamienie nerkowe,żółciowe,na żylaki kończyn,hemoroidy,na alergie,stany zapalne żył,miażdżycę naczyń,obniżenie poziomu cholesterolu,kamica pęcherza moczowego,reumatyzm,problemy reumatyczne,oczyszczanie organizmu,redukcja wagi,zapalenia skóry: RUSZCZYK TO DOSKONAŁY ŚRODEK "CZYSZCZĄCY KREW"!

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.plstat4u
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl