Responsive image

Schisandra - Cytryniec chiński

 

NIESAMOWITY AFRODYZJAK

Schisandra(Schizandra) to krzewiaste, wyrastające do 8 metrów wysokości duże, ładne i dzikie pnącze o eliptycznych spiczastych liściach długości od 6 do 15 centymetrów. Ma pojedyńcze, pachnące kwiaty od kremowych po różowe. Owocem jest błyszcząca, jaskrawo szkarłatna jagoda. W stanie dzikim występuje w północno-zachodnich Chinach i Japonii, na Półwyspie Koreańskim, a także na dalekowschodnich obszarach Rosji. Do Europy został sprowadzony najpierw do zachodnich ogrodów botanicznych pod koniec lat 50. XIX wieku. Surowcem jest owoc Schisandry (Schisandra chinensis) pozyskiwany głównie z upraw użytkowych i ozdobnych, które mogą być prowadzone przy ścianach lub podporach.Owoce najczęściej nie zdobią długo krzewów,bo po całkowitym dojrzeniu zrywa się je do celów leczniczych lub spożywczych. Można je spożywać na surowo lub po przetworzeniu, np. w postaci: suszu, soków, wyciągów, naparów, nalewek itp. Owoce (także liście i kora) zawierają związki lignanowe, schizandrynę (to substancja tonizująca i wzmacniająca) i jej pochodne. Ponadto kwasy organiczne, garbniki, cukry, olejek eteryczny oraz witaminy E i C, a także liczne mikroelementy takie jak: żelazo, miedź, mangan, nikiel, molibden, tytan i cynk, a także spore ilości magnezu, potasu i fosforu. W Chinach mówią o niej, że jest to owoc o pięciu smakach, ponieważ okrywa owocu jest słodka, miąższ kwaśny, nasiona gorzkie i cierpkie, a wyciągi z nasion nabierają słonego smaku. Owoce Schisandry (także jej liście i kora) posiadają właściwości wzmacniające, rozgrzewające i ściągające. Wzmacniają ośrodkowy układ nerwowy i działają ochronnie oraz osłaniająco (antyhepatotoksycznie) na komórki wątroby.Zapobiegają nadmiernemu otłuszczaniu wątroby.Działa tonizująco na energię układu nerwowego, nerek i serca. Wpływa pozytywnie na metabolizm komórkowy, obniża wysokie stężenie cholesterolu we krwi. Jest stosowany przez mężczyzn i kobiety jako afrodyzjak.Kobiety stosują go częściej, ponieważ jest środkiem upiększającym poprawiającym cerę. W starożytnych Chinach wywar z liści Cytryńca chińskiego był wykorzystywany w celu dziesięciokrotnego zwiększenia potencji.

WSKAZANIA I DZIAŁANIE
- przy zmęczeniu fizycznym i umysłowym;
- senności, wyczerpaniu i depresji;
- wspomaga prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego;
- wzmaga libido.

DAWKOWANIE
1-3 gramy surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeżą herbatę. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwskazaniem jest nadpobudliwość nerwowa,nadciśnienie i choroby serca. Schisandra dostępna jest w formie sproszkowanej.Inne formy:tabletki,kapsułki,herbaty,nalewki.Inne nazwy:Wu-Wei-Zi.

Źródło:Mateusz Emanuel Senderski "Zioła w nalewkach leczniczych"

 

                   Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas


 

 

 
 
Inne zastosowania,własciwości:na zmęczenie fizyczne,zmęczenie umysłowe,senność,wyczerpanie,na potencję, na depresję,niedokrwistość,układ oddechowy,na wątrobę,przewód pokarmowy,na wzrok,energię,na pożądanie:SCHISANDRA(CYTRYNIEC) TO NIESAMOWITY AFRODYZJAK!

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-pt 9-15),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.plstat4u
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-pt.9-15) lub jiaogulan@jiaogulan.pl