Responsive image

Balsamka (Momordica charantia)

 

INDYJSKI GORZKI MELON

      Balsamka to gatunek rośliny z rodziny dyniowatych, który występuje w krajach tropikalnych i subtropikalnych. Jest to roczna roślina dochodząca do 3 metrów długości. Liście są sercowatego kształtu, korona kwiatowa w kolorze żółtym, a owoc podobny do ogórka w kolorze pomarańczowo-żółtym do 18 cm długości. Owoc o gorzkim smaku w Indiach spożywa się w kuchni na surowo lub gotuje jako dodatek do potraw i sosów. Zawiera Gurmarin, polipeptyd podobny budową do bydlęcej insuliny. Karela zawiera głównie lecytyny, charantyny i momordycyny. Stwierdzono, że lecytyny mają działanie regulujące gospodarkę lipidową.

Owoce i liście Balsamki ogórkowatej zawierają alkaloidy, glukozydy i olejki aromatyczne. Liście, owoce i ich wyciągi posiadają różne właściwości i stosowane są w medycynie ajurwedyjskiej. Są bogate w najważniejsze witaminy i minerały, szczególnie w witaminy: A, B1, B2, C i żelazo.

 

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. 

Przeciwwskazaniem jest ciąża,karmienie piersią i łączenie tego produktu z preparatami obniżającymi poziom cukru we krwi(hipokligemizujące).
Balsamka(Karela) dostępna jest w formie rozdrobnionej lub sproszkowanej z upraw ekologicznych(BIO). Inne formy: tabletki,kapsułki,proszki,herbaty.

Inne nazwy: Balsamka ogórkowata,Przepękla ogórkowata,Gorzki melon,Karella,Karavella,Kathilla.

 
  Dieta     tutaj mozesz zamowic     Zobacz opinie o nas    

 

 
 
Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać na stronach Wikipedii https://en.wikipedia.org/wiki/Momordica_charantia

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      SKLEP NA ALLEGRO      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl