Responsive image

Balsamka (Momordica charantia)

 

INDYJSKI GORZKI MELON

      Balsamka to gatunek rośliny z rodziny dyniowatych, który występuje w krajach tropikalnych i subtropikalnych. Jest to roczna roślina dochodząca do 3 metrów długości. Liście są sercowatego kształtu, korona kwiatowa w kolorze żółtym, a owoc podobny do ogórka w kolorze pomarańczowo-żółtym do 18 cm długości. Owoc o gorzkim smaku w Indiach spożywa się w kuchni na surowo lub gotuje jako dodatek do potraw i sosów. Zawiera Gurmarin, polipeptyd podobny budową do bydlęcej insuliny. Karela zawiera głównie lecytyny, charantyny i momordycyny. Stwierdzono, że lecytyny mają działanie regulujące gospodarkę lipidową.

Owoce i liście Balsamki ogórkowatej zawierają alkaloidy, glukozydy i olejki aromatyczne. Liście, owoce i ich wyciągi posiadają różne właściwości i stosowane są w medycynie ajurwedyjskiej. Są bogate w najważniejsze witaminy i minerały, szczególnie w witaminy: A, B1, B2, C i żelazo.

 

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. 

Przeciwwskazaniem jest ciąża,karmienie piersią i łączenie tego produktu z preparatami obniżającymi poziom cukru we krwi(hipokligemizujące).
Balsamka(Karela) dostępna jest w formie rozdrobnionej lub sproszkowanej z upraw ekologicznych(BIO). Inne formy: tabletki,kapsułki,proszki,herbaty.

Inne nazwy: Balsamka ogórkowata,Przepękla ogórkowata,Gorzki melon,Karella,Karavella,Kathilla.

 
                   Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas

 

 
 
Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać na stronach
http://www.biomedical.pl/rosliny/przepekla+ogorkowata+momordica+charantia_108/ https://en.wikipedia.org/wiki/Momordica_charantia

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.pl
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl