Responsive image

Berberys (Berberis vulgaris)

 

KORA DLA LEPSZEGO SAMOPOCZUCIA

     Berberys zwyczajny to krzew o wysokości około 2,5 metra o kanciastych gałązkach i szarej korze. Żółte kwiaty tworzą zwisłe grona do 8 cm i mają charakterystyczną woń.Owoce berberysu są jadalne i zawierają dużo witaminy C ale, że są bardzo kwaśne to w wielu rejonach Polski berberys nazywany jest kwaśnicą.Występuje prawie w całej Europie, z wyjątkiem dalekiej północy.Surowcem są liście,owoce,kora,korzeń i kora z korzenia berberysu pozyskiwane ze stanu naturalnego. Podstawowe substancje czynne  występują w liściach, korze i korzeniach to alkaloidy izochinolinowe, w tym najbardziej aktywna berberyna, ponadto garbniki,żywice,śluzy,wosk i sole mineralne.

Tak jak wodę oczyszcza się po to, by móc ją pić i w tym celu używa się odpowiednich substancji oczyszczających, także nasza krew powinna być regularnie poddawana procesowi oczyszczania. Tylko wtedy będziemy czuć się dobrze i stan naszego samopoczucia będzie zadowalający. Zanieczyszczenia mają pochodzenie zewnętrzne, jak również wewnętrzne. Zanieczyszczenia zewnętrzne powstają w procesie odżywiania - powoduje je niewłaściwa dieta, sztuczne substancje smakowe, barwniki spożywcze i konserwanty. Szczególnie silnym źródłem zanieczyszczeń są proteiny pochodzenia zwierzęcego, alkohol i środki chemiczne. Najgorszymi trucicielami organizmu są narkotyki oraz nikotyna. Zanieczyszczenia wewnętrzne powstają w procesie przemiany materii zachodzącym w naszym organiźmie. Zjawisko to szczególnie nasila się w sytuacjach gdy osoba znajduje się pod wpływem silnych lub bardzo silnych emocji.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- zdrowie żołądkowo - jelitowe

 DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar. Nie stosować dłużej jak 6 tygodni.

Przeciwwskazaniami do stosowania tego produktu są niedociśnienie,ciąża i karmienie piersią.
WAŻNE! Berberysu nie można spożywać przez dłuższy czas, ponieważ zawarta w nim berberyna
odkłada się w sercu,wątrobie i trzustce.
Berberys dostępny jest w formie ciętej rozdrobnionej.
Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,krzewy,sadzonki.
Inne nazwy: Berberis folium,fructus,radix,cortex,Berberys pospolity,Kwaśnica pospolita,Kwaśniec.

 
                   Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas

 

Wiecej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce                                                                                                  Mateusza Emanuela Senderskiego "Zioła w nalewkach leczniczych" oraz w internecie http://www.doz.pl/czytelnia/a1199-Nowy_obiecujacy_lek_na_alzheimera

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018'(EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 


Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.pl
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl