Responsive image

Berberys (Berberis vulgaris)

 

KORA DLA LEPSZEGO SAMOPOCZUCIA

     Berberys zwyczajny to krzew o wysokości około 2,5 metra o kanciastych gałązkach i szarej korze. Żółte kwiaty tworzą zwisłe grona do 8 cm i mają charakterystyczną woń.Owoce berberysu są jadalne i zawierają dużo witaminy C ale, że są bardzo kwaśne to w wielu rejonach Polski berberys nazywany jest kwaśnicą.Występuje prawie w całej Europie, z wyjątkiem dalekiej północy.Surowcem są liście,owoce,kora,korzeń i kora z korzenia berberysu pozyskiwane ze stanu naturalnego. Podstawowe substancje czynne  występują w liściach, korze i korzeniach to alkaloidy izochinolinowe, w tym najbardziej aktywna berberyna, ponadto garbniki,żywice,śluzy,wosk i sole mineralne.

Tak jak wodę oczyszcza się po to, by móc ją pić i w tym celu używa się odpowiednich substancji oczyszczających, także nasza krew powinna być regularnie poddawana procesowi oczyszczania. Tylko wtedy będziemy czuć się dobrze i stan naszego samopoczucia będzie zadowalający. Zanieczyszczenia mają pochodzenie zewnętrzne, jak również wewnętrzne. Zanieczyszczenia zewnętrzne powstają w procesie odżywiania - powoduje je niewłaściwa dieta, sztuczne substancje smakowe, barwniki spożywcze i konserwanty. Szczególnie silnym źródłem zanieczyszczeń są proteiny pochodzenia zwierzęcego, alkohol i środki chemiczne. Najgorszymi trucicielami organizmu są narkotyki oraz nikotyna. Zanieczyszczenia wewnętrzne powstają w procesie przemiany materii zachodzącym w naszym organiźmie. Zjawisko to szczególnie nasila się w sytuacjach gdy osoba znajduje się pod wpływem silnych lub bardzo silnych emocji.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- zdrowie żołądkowo - jelitowe

 DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar. Nie stosować dłużej jak 6 tygodni.

Przeciwwskazaniami do stosowania tego produktu są niedociśnienie,ciąża i karmienie piersią.
WAŻNE! Berberysu nie można spożywać przez dłuższy czas, ponieważ zawarta w nim berberyna
odkłada się w sercu,wątrobie i trzustce.
Berberys dostępny jest w formie ciętej rozdrobnionej.
Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,krzewy,sadzonki.
Inne nazwy: Berberis folium,fructus,radix,cortex,Berberys pospolity,Kwaśnica pospolita,Kwaśniec.

 

 

  Dieta     tutaj mozesz zamowic     Zobacz opinie o nas    

 

Wiecej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce Mateusza Emanuela Senderskiego "Zioła w nalewkach leczniczych" oraz na stronach Wikipedii.

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA (EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 


Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      SKLEP NA ALLEGRO      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl