Responsive image

Bodziszek cuchnący (Geranium robertianum)

 

ROŚLINA O CHARAKTERYSTYCZNYM ZAPACHU

       Bodziszek cuchnący to roślina jednoroczna lub dwuletnia występująca w Europie, Azji i północnej Afryce. Przeważnie osiąga wysokość około 40 cm i rośnie w lasach lub zaroślach na podłożu próchniczym. Zaczyna kwitnąć w maju,a kończy we wrześniu. Jest pospolita na całym terenie Polski. Bodziszek ma charakterystyczny nieprzyjemny zapach i dlatego jest często używany jako doskonały środek przeciw molom. Tradycyjnie Bodziszek stosowany był w krajach Zachodu w postaci odwaru, proszku lub papki do okładów na skórę, ponieważ ją wygładza oraz przywraca i podkreśla oryginalny jej koloryt.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- zdrowie seksualne

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią. Bodziszek dziko rosnący dostępny jest w formie rozdrobnionej. Inne formy: herbaty,nalewki,krople,maści.

 


                
  Dieta     tutaj mozesz zamowic     Zobacz opinie o nas    

 

Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książkach:„Prawie wszystko o ziołach”, Mateusz E. Senderski oraz na stronach Wikipedii.

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA (EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 


Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      SKLEP NA ALLEGRO      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl