Responsive image

Bodziszek cuchnący (Geranium robertianum)

 

ROŚLINA O CHARAKTERYSTYCZNYM ZAPACHU

       Bodziszek cuchnący to roślina jednoroczna lub dwuletnia występująca w Europie, Azji i północnej Afryce. Przeważnie osiąga wysokość około 40 cm i rośnie w lasach lub zaroślach na podłożu próchniczym. Zaczyna kwitnąć w maju,a kończy we wrześniu. Jest pospolita na całym terenie Polski. Bodziszek ma charakterystyczny nieprzyjemny zapach i dlatego jest często używany jako doskonały środek przeciw molom. Tradycyjnie Bodziszek stosowany był w krajach Zachodu w postaci odwaru, proszku lub papki do okładów na skórę, ponieważ ją wygładza oraz przywraca i podkreśla oryginalny jej koloryt.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- zdrowie seksualne

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią. Bodziszek dziko rosnący dostępny jest w formie rozdrobnionej. Inne formy: herbaty,nalewki,krople,maści.

 


                
  Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas

 

Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książkach:
„Prawie wszystko o ziołach”, Mateusz E. Senderski,

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018'(EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 


Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.pl
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl