Responsive image

Manjishta (Rubia cordifolia)

 

 

CZERWONY KORZEŃ 

       Manjishta to roślina rosnąca w północnych Himalajach do wysokości około 1,5 metra. Liście wiecznie zielone mają około 10 cm długości, kwiaty są małe z pięcioma bladożółtymi płatkami oraz czerwono-czarne jagody o średnicy około 5 mm. Roślina preferuje gleby gliniaste, wilgotne, a jej korzenie mogą mieć nawet ponad 1 metr długości. W sankskrycie oznacza jasno czerwony co odnosi się do korzeni będących w tym kolorze.

Szeroko stosowana była w Afryce, Azji i Europie jako źródło czerwonego pigmentu, ponieważ w swoim składzie zawiera naturalny barwnik zwany purpurinem. Dlatego po dłuższym stosowaniu wewnętrznym korzenia tej rośliny mocz może być zabarwiony na kolor czerwony. Manjishta korzystnie wpływa na skórę, układ nerwowy i wątrobę.

 WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- metabolizm moczu i cukrów

- przeciwutleniacz i odporność

- układ nerwowy

- korzystnie wpływa na trawienie, wątrobę i skórę

- dla zdrowia ginekologicznego

DAWKOWANIE

2g proszku (lekko czubata łyżeczka) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią. Manjishta dostępna jest w formie sproszkowanej z upraw ekologicznych(BIO). Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty. Inne nazwy: Marzanna indyjska, Manjith.

 

 

  Dieta     tutaj mozesz zamowic     Zobacz opinie o nas    
 
 
 Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce D.Frawley,V.Lad:"The Yoga of Herbs" oraz na stronach Wikipedii.

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA (EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 
 
 
 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      SKLEP NA ALLEGRO      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl