Responsive image

Manjishta (Rubia cordifolia)

 

 

CZERWONY KORZEŃ 

       Manjishta to roślina rosnąca w północnych Himalajach do wysokości około 1,5 metra. Liście wiecznie zielone mają około 10 cm długości, kwiaty są małe z pięcioma bladożółtymi płatkami oraz czerwono-czarne jagody o średnicy około 5 mm. Roślina preferuje gleby gliniaste, wilgotne, a jej korzenie mogą mieć nawet ponad 1 metr długości. W sankskrycie oznacza jasno czerwony co odnosi się do korzeni będących w tym kolorze.

Szeroko stosowana była w Afryce, Azji i Europie jako źródło czerwonego pigmentu, ponieważ w swoim składzie zawiera naturalny barwnik zwany purpurinem. Dlatego po dłuższym stosowaniu wewnętrznym korzenia tej rośliny mocz może być zabarwiony na kolor czerwony. Manjishta korzystnie wpływa na skórę, układ nerwowy i wątrobę.

 WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- metabolizm moczu i cukrów

- przeciwutleniacz i odporność

- układ nerwowy

- korzystnie wpływa na trawienie, wątrobę i skórę

- dla zdrowia ginekologicznego

DAWKOWANIE

2g proszku (lekko czubata łyżeczka) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią. Manjishta dostępna jest w formie sproszkowanej z upraw ekologicznych(BIO). Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty. Inne nazwy: Marzanna indyjska, Manjith.

 

 

                   Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas
 
 
 Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce D.Frawley,V.Lad:"The Yoga of Herbs" oraz na stronach https://en.wikipedia.org/wiki/Rubia_cordifolia

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018'(EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 
 
 
 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.pl
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl