Responsive image

Oczar (Hamamelidis virginiana)

 

                                    

                  MAŁA OLCHA Z AMERYKI PÓŁNOCNEJ

Oczar to małe drzewo lub krzew przypominający olchę, wyrastający do 5                                                                  metrów. Pień i grubsze gałązki pokryte są gładką, jasnoszarą korą, młodsze gałęzie są żółtobrązowe. Liście mają długość około 15 cm, romboidalne i niesymetryczne o brzegach falisto ząbkowanych. Młode listki są owłosione i lepkie. Kwiaty są wonne jasnożółte o taśmowych płatkach. Owocem jest mała czarna torebka. Oczar wirginijski występuje we wschodniej i środkowej części Ameryki Północnej.Rośnie nad brzegami rzek i strumieni, na skraju wilgotnych lasów. W Europie jest uprawiany do celów farmaceutycznych. Surowcem jest liść (Hamamelidis folium) i kora (Hamamelidis cortex),pozyskiwane z upraw produkcyjnych lub dziko rosnących. Oczar  należy do najbardziej zimotrwałych i znoszących niekorzystne warunki atmosferyczne krzewów kwitnących od jesieni do wiosny. Zbiór liści prowadzi się przed ich zbrązowieniem. Liście suszy się w miejscu przewiewnym bez dostępu światła. Podstawowe substancje czynne to garbniki galusowe i katechinowe. Ponadto flawonoidy, kwas galusowy, gorycze, saponiny, leukoantocyjanidyny i olejek eteryczny.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- zdrowie żył (bolesne i ciężkie nogi)

- hemoroidy

- wspomaga działanie układu krążenia i pomaga zachować zdrową ścianę naczyniową

- przyczynia się do dobrego samopoczucia fizycznego

- przyczynia się do obrony organizmu przed czynnikami zewnętrznymi

- zdrowie naczyń krwionośnych i żył

 

 DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar lub 3 gramy proszku(czubatą łyżeczkę) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt.

Przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią. Przyjmowany wewnętrznie może ale bardzo rzadko podrażnić żołądek, a przy zastosowaniu zewnętrznym może podrażnić skórę.
Oczar dostępny jest w formie  sproszkowanej.
Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,nalewki.
Inne nazwy: orzech czarnoksięski.

 

PRODUKT NIEDOSTĘPNY 

 

  

 

 Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas


Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce Mateusza Emanuela Senderskiego "Zioła w nalewkach leczniczych" oraz na stronie https://pl.wikipedia.org/wiki/Oczar_wirginijski

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018'(EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 
 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.pl
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl