Responsive image

Oczar (Hamamelidis virginiana)

 

                                    

                  MAŁA OLCHA Z AMERYKI PÓŁNOCNEJ

Oczar to małe drzewo lub krzew przypominający olchę, wyrastający do 5                                                                  metrów. Pień i grubsze gałązki pokryte są gładką, jasnoszarą korą, młodsze gałęzie są żółtobrązowe. Liście mają długość około 15 cm, romboidalne i niesymetryczne o brzegach falisto ząbkowanych. Młode listki są owłosione i lepkie. Kwiaty są wonne jasnożółte o taśmowych płatkach. Owocem jest mała czarna torebka. Oczar wirginijski występuje we wschodniej i środkowej części Ameryki Północnej.Rośnie nad brzegami rzek i strumieni, na skraju wilgotnych lasów. W Europie jest uprawiany do celów farmaceutycznych. Surowcem jest liść (Hamamelidis folium) i kora (Hamamelidis cortex),pozyskiwane z upraw produkcyjnych lub dziko rosnących. Oczar  należy do najbardziej zimotrwałych i znoszących niekorzystne warunki atmosferyczne krzewów kwitnących od jesieni do wiosny. Zbiór liści prowadzi się przed ich zbrązowieniem. Liście suszy się w miejscu przewiewnym bez dostępu światła. Podstawowe substancje czynne to garbniki galusowe i katechinowe. Ponadto flawonoidy, kwas galusowy, gorycze, saponiny, leukoantocyjanidyny i olejek eteryczny.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- zdrowie żył (bolesne i ciężkie nogi)

- hemoroidy

- wspomaga działanie układu krążenia i pomaga zachować zdrową ścianę naczyniową

- przyczynia się do dobrego samopoczucia fizycznego

- przyczynia się do obrony organizmu przed czynnikami zewnętrznymi

- zdrowie naczyń krwionośnych i żył

 

 DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar lub 3 gramy proszku(czubatą łyżeczkę) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt.

Przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią. Przyjmowany wewnętrznie może ale bardzo rzadko podrażnić żołądek, a przy zastosowaniu zewnętrznym może podrażnić skórę.
Oczar dostępny jest w formie  sproszkowanej.
Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,nalewki.
Inne nazwy: orzech czarnoksięski.

 

PRODUKT NIEDOSTĘPNY 

 

  

 

  Dieta     tutaj mozesz zamowic     Zobacz opinie o nas    


Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce Mateusza Emanuela Senderskiego "Zioła w nalewkach leczniczych" oraz na stronach Wikipedii.

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA (EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 
 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      SKLEP NA ALLEGRO      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl