Responsive image

Palma Sabalowa (Serenoa repens)

 

KĘPIASTA PALMA Z AMERYKI PÓŁNOCNEJ 

     Palma sabalowa(Serenoa repens) to kępiasta niewysoka palma wyrastająca na wysokość od 2 do 4 metrów. Ma krótki pień i kłącze znajdujące się pod ziemią,które wytwarzają skórzaste, lancetowate od niebiesko-zielonych do żółto-zielonych, ostro zakończonych liści w kształcie wachlarza szerokości od 45 centymetrów do 1 metra. Latem pojawiają się drobne,pachnące,kremowe kwiaty zebrane w grona. Owocem jest jednonasienna jajowata jagoda podobna do oliwki długości około 2,5 centymetra. Początkowo zielona potem ciemnoczerwona,a po całkowitym dojrzeniu niebiesko-czarna. Palma sabalowa występuje głównie na wybrzeżach południowo-wschodniej Ameryki Północnej, tworząc gęste zarośla na atlantyckich wybrzeżach Georgii i Florydy, a także w południowej Karolinie i Luizjanie.Tam jest również uprawiana.Sadzona jest też w ograniczonych ilościach na Riwierze Francuskiej.

Owoc zbierany jest po całkowitym dojrzeniu i suszony w warunkach naturalnych w przewiewnych miejscach. Podobne do oliwek owoce zbierane są od wczesnej jesieni aż do połowy zimy (październik - grudzień). Po wysuszeniu przeznacza się je na napary - płynne wyciągi i nalewki lub całkowicie sproszkowane do wyrobu tabletek. Owoc Palmy sabalowej zawiera polisacharydy w skład których wchodzą między innymi: galaktoza, arabinoza i kwasy uronowe. Ponadto sterole (beta-sitosterol i jego glikozydowe pochodne), flawonoidy między innymi izokwercetyna i kemferol, a także olej tłusty - zawierający kwasy tłuszczowe i ich trójglicerydy oraz kwas antranilowy. Zawiera też olejek eteryczny,dekstrozę i żywicę. Związki czynne owocu Palmy sabalowej mogą mieć wpływ na funkcjonowanie układu moczowego u mężczyzn.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- zdrowie funkcji moczu w łagodnej hiperplazji sterczowej (łagodny przerost gruczołu krokowego)

- dla zdrowia prostaty

- funkcje rozrodcze

- wzrost włosów

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazaniami do stosowania tego produktu są choroby ostre, choroby pasożytnicze, reumatyzm i otyłość. Palma sabalowa dostępna jest w formie rozdrobnionej. Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,suszone owoce,nalewki. Inne nazwy: Saw palmetto, Palma sabałowa, Sabal serrulata, Serenoa serrulata,palma sabal, sabal, serenoa płożąca, palma serenoa repens.

 
  Dieta     tutaj mozesz zamowic     Zobacz opinie o nas    


 

Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce Mateusza Emanuela Senderskiego "Zioła w nalewkach leczniczych" oraz na stronach Wikipedii.

 

 * właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA (EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 
 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      SKLEP NA ALLEGRO      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl