Responsive image

Palma Sabałowa (Serenoa repens)

 KĘPIASTA PALMA Z AMERYKI PÓŁNOCNEJ 

        Palma sabałowa to kępiasta niewysoka palma wyrastająca na wysokość od 2 do 4 metrów. Ma krótki pień i kłącze znajdujące się pod ziemią,które wytwarzają skórzaste, lancetowate od niebiesko-zielonych do żółto-zielonych, ostro zakończonych liści w kształcie wachlarza szerokości od 45 centymetrów do 1 metra. Latem pojawiają się drobne,pachnące,kremowe kwiaty zebrane w grona. Owocem jest jednonasienna jajowata jagoda podobna do oliwki długości około 2,5 centymetra. Początkowo zielona potem ciemnoczerwona,a po całkowitym dojrzeniu niebiesko-czarna. Palma sabałowa występuje głównie na wybrzeżach południowo-wschodniej Ameryki Północnej, tworząc gęste zarośla na atlantyckich wybrzeżach Georgii i Florydy, a także w południowej Karolinie i Luizjanie. Tam jest również uprawiana. Sadzona jest też w ograniczonych ilościach na Riwierze Francuskiej.

Owoc zbierany jest po całkowitym dojrzeniu i suszony w warunkach naturalnych w przewiewnych miejscach. Podobne do oliwek owoce zbierane są od wczesnej jesieni aż do połowy zimy (październik - grudzień). Po wysuszeniu przeznacza się je na napary - płynne wyciągi i nalewki lub całkowicie sproszkowane do wyrobu tabletek.

Owoc Palmy sabałowej zawiera polisacharydy (inaczej wielocukry lub cukry złożone) w skład których wchodzą między innymi: galaktoza, arabinoza i kwasy uronowe. Ponadto fitosterole (beta-sitosterol i jego glikozydowe pochodne), flawonoidy między innymi izokwercetyna i kemferol, a także olej tłusty - zawierający kwasy tłuszczowe i ich trójglicerydy oraz kwas antranilowy. Zawiera też olejek eteryczny, dekstrozę ( cukier gronowy, glukoza) i żywice.

 Inne nazwy: Bocznia piłkowana, Saw palmetto, Palma sabalowa, Sabal serrulata, Serenoa serrulata, Palma sabal, sabal, Serenoa płożąca.

PRODUKT NIEDOSTĘPNY

 

 Odpowiednik indyjski: Gokshura (Tribulus terrestris).

 


Opinia: Gerard                                                      

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2019-02-24 o 13:11

Polecam "Fantastyczna obsługa. Niezwykle miła, wiarygodna i miła osoba. Opis produktu i dodatkowe informacje ... bezcenne. POLECAM !!!"

Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

  


Opinia: Andrzej                                                      

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2019-03-10 o 18:40

Polecam 

Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

 


Opinia: Grzegorz                                                      

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2019-04-10 o 18:10

Polecam 

Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

  


  


Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Pliki cookie pozwalają nam oferować nasze usługi. Korzystając z naszych usług, akceptujesz korzystanie z plików cookie.  Zgoda  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl