Responsive image

Palma Sabalowa (Serenoa repens)

 

KĘPIASTA PALMA Z AMERYKI PÓŁNOCNEJ 

     Palma sabalowa(Serenoa repens) to kępiasta niewysoka palma wyrastająca na wysokość od 2 do 4 metrów. Ma krótki pień i kłącze znajdujące się pod ziemią,które wytwarzają skórzaste, lancetowate od niebiesko-zielonych do żółto-zielonych, ostro zakończonych liści w kształcie wachlarza szerokości od 45 centymetrów do 1 metra. Latem pojawiają się drobne,pachnące,kremowe kwiaty zebrane w grona. Owocem jest jednonasienna jajowata jagoda podobna do oliwki długości około 2,5 centymetra. Początkowo zielona potem ciemnoczerwona,a po całkowitym dojrzeniu niebiesko-czarna. Palma sabalowa występuje głównie na wybrzeżach południowo-wschodniej Ameryki Północnej, tworząc gęste zarośla na atlantyckich wybrzeżach Georgii i Florydy, a także w południowej Karolinie i Luizjanie.Tam jest również uprawiana.Sadzona jest też w ograniczonych ilościach na Riwierze Francuskiej.

Owoc zbierany jest po całkowitym dojrzeniu i suszony w warunkach naturalnych w przewiewnych miejscach. Podobne do oliwek owoce zbierane są od wczesnej jesieni aż do połowy zimy (październik - grudzień). Po wysuszeniu przeznacza się je na napary - płynne wyciągi i nalewki lub całkowicie sproszkowane do wyrobu tabletek. Owoc Palmy sabalowej zawiera polisacharydy w skład których wchodzą między innymi: galaktoza, arabinoza i kwasy uronowe. Ponadto sterole (beta-sitosterol i jego glikozydowe pochodne), flawonoidy między innymi izokwercetyna i kemferol, a także olej tłusty - zawierający kwasy tłuszczowe i ich trójglicerydy oraz kwas antranilowy. Zawiera też olejek eteryczny,dekstrozę i żywicę. Związki czynne owocu Palmy sabalowej mogą mieć wpływ na funkcjonowanie układu moczowego u mężczyzn.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- zdrowie funkcji moczu w łagodnej hiperplazji sterczowej (łagodny przerost gruczołu krokowego)

- dla zdrowia prostaty

- funkcje rozrodcze

- wzrost włosów

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazaniami do stosowania tego produktu są choroby ostre, choroby pasożytnicze, reumatyzm i otyłość. Palma sabalowa dostępna jest w formie rozdrobnionej. Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,suszone owoce,nalewki. Inne nazwy: Saw palmetto, Palma sabałowa, Sabal serrulata, Serenoa serrulata,palma sabal, sabal, serenoa płożąca, palma serenoa repens.

 
                   Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas


 

 Źródło: Mateusz Emanuel Senderski "Zioła w nalewkach leczniczych".

 * właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018'(EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 
 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.pl
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl