Responsive image

Rosehip (Rosa canina)

 

 

DZIKA RÓŻA Z CHILE

      Rosehip to znany krzew o łukowato wygiętych pędach i silnych, haczykowato zagiętych kolcach.Liście rośliny złożone są z 5-7 listków pojedyńczo lub podwójnie ząbkowanych. Kwiaty pachnące, pięciopłatkowe, różowe lub białawe, osadzone są pojedyńczo lub zebrane w baldachogrona. Kwitnie w maju i czerwcu, natomiast owoce dojrzewają we wrześniu i październiku. Owocem jest tzw. szupinka purpurowoczerwona lub koralowa, owalnie wydłużona lub kulista, o twardej błyszczącej powierzchni. W mięsistej owocni znajdują się liczne białawe lub żółte owocki (orzeszki), posiadające ostre szczecinki nazywane nieprawidłowo nasionami. Na świecie znanych jest ok. 1400 gatunków i odmian róż. Róża dzika rośnie u nas pospolicie na brzegach lasów, w pobliżu domostw,na miedzach i leśnych przydrożach, na zrębach, w zaroślach, na słonecznych zboczach i nieużytkach. Sadzona jest też w parkach i ogrodach jako krzew ozdobny, również jako żywopłot. Jest też sadzona na plantacjach na potrzeby przemysłu farmaceutycznego. Krzew można także spotkać w Afryce, Północnej Azji, a nawet Australii i Nowej Zelandii. Surowcem zielarskim jest owoc róży dzikiej. Owoce pozyskuje się ze stanu naturalnego lub z upraw,gdy są czerwone bez szypułek. Najlepiej zbierać owoce róży przed nadejściem przymrozków. Owoce przejrzałe lub przemrożone tracą część witaminy C i ciemnieją podczas suszenia.

Owoc róży dzikiej z Chile zawiera do 1,8% lub więcej witaminy C, karotenoidy (naturalne antyoksydanty), flawonoidy, garbniki, kwasy organiczne, cukry, ksantofile, pektyny (polisacharydy czyli inaczej wielocukry lub cukry złożone) oraz mniejsze ilości witamin: B1, B2, E, K i P, trochę olejku eterycznego i składniki mineralne. W swoim składzie zawiera także galaktolipidy, bioflawonoidy i flawonoidy. Kwiat róży zawiera antocyjany, garbniki i olejek eteryczny zawierający między innymi geraniol, cytronelol i nerol. Róża dzika znana jest ludzkości od kilku tysięcy lat. Owoce róży są przede wszystkim przebogatym źródłem witaminy C. Naturalna witamina C jest kilkakrotnie skuteczniejsza w działaniu od syntetycznej. Olej zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe jak omega-3, omega-6 i omega-9. Dzika róża ma szerokie zastosowanie w kosmetyce i aromaterapii, ponieważ produkuje się z niej tabletki, kapsułki, herbaty, oleje, płynne wyciągi, nalewki, maści i kremy.

Inne nazwy: Rosa mosqueta, Róża rdzawa, Róża pospolita, Róża polna, Róża cierniowa, Szypszyna.

 

POLECAMY PRODUKTY DZIKO ROSNĄCE(WILD) ORAZ EKOLOGICZNE(BIO)

Masz pytania dotyczące naszego produktu ? Zadzwoń tel. 501494871

 ZAPRASZAMY DO SKLEPU


  Dieta     tutaj mozesz zamowic     Zobacz opinie o nas    
 
Inne zastosowanie, właściwości odżywcze, działanie, cechy produktu ziołowego, suplementu diety, preparatu naturalnego, herbaty, zioła, dawkowanie, sposób użycia,  jak stosować proszek do jedzenia, czyste mielone nasiona, żywność, napar z proszku, odwar, ekstrakt, cena, gdzie kupić, opinie, substancje i związki czynne, bez konserwantów i sztucznych barwników, Ajurweda i receptury ajurwedyjskie, dla wegan i wegetarian.
 Literatura: informacja w dziale "Katalog"

Opinia: Olek                                                           

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2018-10-06 o 22:24

Polecam
Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

 


Opinia: Marysia                                                        

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2019-03-15 o 11:58

Polecam 

Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

  


  

 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Pliki cookie pozwalają nam oferować nasze usługi. Korzystając z naszych usług, akceptujesz korzystanie z plików cookie.  Zgoda  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl