Responsive image

Rosehip (Rosa canina)

 

 

 

 

 

 

DZIKA RÓŻA Z CHILE

      Rosehip to znany krzew o łukowato wygiętych pędach i silnych, haczykowato zagiętych kolcach.Liście rośliny złożone są z 5-7 listków pojedyńczo lub podwójnie ząbkowanych. Kwiaty pachnące, pięciopłatkowe, różowe lub białawe, osadzone są pojedyńczo lub zebrane w baldachogrona. Kwitnie w maju i czerwcu, natomiast owoce dojrzewają we wrześniu i październiku. Owocem jest tzw. szupinka purpurowoczerwona lub koralowa, owalnie wydłużona lub kulista, o twardej błyszczącej powierzchni. W mięsistej owocni znajdują się liczne białawe lub żółte owocki (orzeszki), posiadające ostre szczecinki nazywane nieprawidłowo nasionami. Na świecie znanych jest ok. 1400 gatunków i odmian róż. Róża dzika rośnie u nas pospolicie na brzegach lasów, w pobliżu domostw,na miedzach i leśnych przydrożach, na zrębach, w zaroślach, na słonecznych zboczach i nieużytkach. Sadzona jest też w parkach i ogrodach jako krzew ozdobny, również jako żywopłot. Jest też sadzona na plantacjach na potrzeby przemysłu farmaceutycznego. Krzew można także spotkać w Afryce, Północnej Azji, a nawet Australii i Nowej Zelandii. Surowcem zielarskim jest owoc róży dzikiej. Owoce pozyskuje się ze stanu naturalnego lub z upraw,gdy są czerwone bez szypułek. Najlepiej zbierać owoce róży przed nadejściem przymrozków. Owoce przejrzałe lub przemrożone tracą część witaminy C i ciemnieją podczas suszenia.

Owoc róży dzikiej z Chile zawiera do 1,8% lub więcej witaminy C, karotenoidy (naturalne antyoksydanty), flawonoidy, garbniki, kwasy organiczne, cukry, ksantofile, pektyny (polisacharydy czyli inaczej wielocukry lub cukry złożone) oraz mniejsze ilości witamin: B1, B2, E, K i P, trochę olejku eterycznego i składniki mineralne. W swoim składzie zawiera także galaktolipidy, bioflawonoidy i flawonoidy. Kwiat róży zawiera antocyjany, garbniki i olejek eteryczny zawierający między innymi geraniol, cytronelol i nerol. Róża dzika znana jest ludzkości od kilku tysięcy lat. Owoce róży są przede wszystkim przebogatym źródłem witaminy C. Naturalna witamina C jest kilkakrotnie skuteczniejsza w działaniu od syntetycznej. Olej zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe jak omega-3, omega-6 i omega-9. Dzika róża ma szerokie zastosowanie w kosmetyce i aromaterapii, ponieważ produkuje się z niej tabletki, kapsułki, herbaty, oleje, płynne wyciągi, nalewki, maści i kremy.

Inne nazwy: Rosa mosqueta, Róża rdzawa, Róża pospolita, Róża polna, Róża cierniowa, Szypszyna.

 

POLECAMY PRODUKTY DZIKO ROSNĄCE(WILD) ORAZ EKOLOGICZNE(BIO)

Masz pytania dotyczące naszego produktu ? Zadzwoń tel. 501494871

 ZAPRASZAMY DO SKLEPU


  Dieta     tutaj mozesz zamowic     
 
Inne zastosowanie, właściwości odżywcze, działanie, cechy produktu ziołowego, suplementu diety, preparatu naturalnego, herbaty, zioła, dawkowanie, sposób użycia,  jak stosować proszek do jedzenia, czyste mielone nasiona, żywność, napar z proszku, odwar, ekstrakt, cena, gdzie kupić, opinie, substancje i związki czynne, bez konserwantów i sztucznych barwników, Ajurweda i receptury ajurwedyjskie, dla wegan i wegetarian.
 Literatura: informacja w dziale "Katalog"

Opinia: Olek                                                           

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2018-10-06 o 22:24

Polecam
Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

 


Opinia: Marysia                                                        

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2019-03-15 o 11:58

Polecam 

Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

  


  

 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Pliki cookie pozwalają nam oferować nasze usługi. Korzystając z naszych usług, akceptujesz korzystanie z plików cookie.  Zgoda  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl