Responsive image

Rosehip (Rosa canina)

 

DZIKA RÓŻA Z CHILE

      Rosehip to znany krzew o łukowato wygiętych pędach i silnych, haczykowato zagiętych kolcach.Liście rośliny złożone są z 5-7 listków pojedyńczo lub podwójnie ząbkowanych. Kwiaty pachnące, pięciopłatkowe, różowe lub białawe, osadzone są pojedyńczo lub zebrane w baldachogrona. Kwitnie w maju i czerwcu, natomiast owoce dojrzewają we wrześniu i październiku. Owocem jest tzw. szupinka purpurowoczerwona lub koralowa, owalnie wydłużona lub kulista, o twardej błyszczącej powierzchni. W mięsistej owocni znajdują się liczne białawe lub żółte owocki (orzeszki), posiadające ostre szczecinki nazywane nieprawidłowo nasionami. Na świecie znanych jest ok. 1400 gatunków i odmian róż. Róża dzika rośnie u nas pospolicie na brzegach lasów, w pobliżu domostw,na miedzach i leśnych przydrożach, na zrębach, w zaroślach, na słonecznych zboczach i nieużytkach. Sadzona jest też w parkach i ogrodach jako krzew ozdobny, również jako żywopłot. Jest też sadzona na plantacjach na potrzeby przemysłu farmaceutycznego. Krzew można także spotkać w Afryce, Północnej Azji, a nawet Australii i Nowej Zelandii. Surowcem zielarskim jest owoc róży dzikiej. Owoce pozyskuje się ze stanu naturalnego lub z upraw,gdy są czerwone bez szypułek. Najlepiej zbierać owoce róży przed nadejściem przymrozków.Owoce przejrzałe lub przemrożone tracą część witaminy C i ciemnieją podczas suszenia. Owoc róży dzikiej zawiera do 1,8% lub więcej witaminy C, karotenoidy, flawonoidy, garbniki, kwasy organiczne, cukry, ksantofile, pektyny oraz mniejsze ilości witamin: B1, B2, E, K i P, trochę olejku eterycznego i sole mineralne. W swoim składzie zawiera także galaktolipidy, bioflawonoidy i flawonoidy mające właściwości przeciwutleniające.Kwiat róży zawiera flawonoidy, antocyjany, garbniki i olejek eteryczny zawierający między innymi geraniol, cytronelol i nerol. Róża dzika znana jest ludzkości od kilku tysięcy lat. Owoce róży są przede wszystkim przebogatym źródłem witaminy C. Naturalna witamina C jest kilkakrotnie skuteczniejsza w działaniu od syntetycznej. Olej zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe jak omega-3, omega-6 i omega-9. Rosehip posiada korzystny wpływ na układ oddechowy i odpornościowy. Dzika róża ma też szerokie zastosowanie w kosmetyce i aromaterapii.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- zdrowe trawienie

- dla zdrowia immunologicznego

- układ oddechowy

- gojenie ran skóry i błony śluzowej w związku z niezbędnymi kwasami tłuszczowymi(EFA)

  i zawartością kwasu retinowego

- zwiększa ruchomość stawów

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar lub 3 gramy proszku(czubatą łyżeczkę) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazania: produkt nie jest przeznaczony dla dzieci do 3 roku życia, dla kobiet w ciąży i karmiących. Rosehip dostępne jest w formie proszku (udostępniamy przepis zrobienia oleju sposobem domowym). Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,oleje.Inne nazwy: Rosa mosqueta, Róża rdzawa, róża pospolita, róża polna, róża cierniowa, szypszyna.

 
                   Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas


 Źródło:Mateusz Emanuel Senderski "Zioła w nalewkach leczniczych"

 

 * właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018'(EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 
 
 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.pl
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl