Responsive image

Ruszczyk(Ruscus aculeatus L.)

 

        ROŚLINA Z BASENU MORZA ŚRÓDZIEMNEGO

      Ruszczyk jest rośliną wieloletnią o wysokości do 1.2 metra o wiecznie zielonych, sztywnych, rozgałęzionych liściopodobnych pędach. Liście ma zredukowane w postaci małych łusek, a kwiaty niepozorne, małe, zielonawe. Owocem jest kulista czerwona jagoda. Ruszczyk występuje w stanie naturalnym w rejonie Morza Śródziemnego i M. Czarnego, a można go spotkać nawet w USA. Surowcem jest kłącze i korzeń ruszczyka (Rusci rhizoma et radix), pozyskiwane jesienią z upraw lub dziko rosnących. Suszy się je w warunkach naturalnych, w miejscach zacienionych i przewiewnych. Podstawowe związki czynne kłącza i korzenia to saponozydy spirostanolowe, m.in. ruskogeninę, olejek eteryczny, żywice, związki mineralne, w tym sole potasowe. Ruszczyk korzystnie wpływa na układ żylny.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

 - układ żylny

- zdrowe żyły

- zdrowe nogi

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazaniem jest ciąża,karmienie piersią,nadciśnienie oraz przerost prostaty. W trakcie zażywania może wystąpić nadmierne pocenie się oraz niewielkie dolegliwości żołądkowe. Ruszczyk dostępny jest w formie rozdrobnionej. Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,nalewki,płyny,maści. Inne nazwy: Myszopłoch kolczasty.

 

  Dieta     tutaj mozesz zamowic     Zobacz opinie o nas    


Wiecej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce Mateusza Emanuela Senderskiego "Zioła w nalewkach leczniczych" oraz na stronach Wikipedii.

 

 * właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA (EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)
 
 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      SKLEP NA ALLEGRO      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl