Responsive image

Ruszczyk(Ruscus aculeatus L.)

 

        ROŚLINA Z BASENU MORZA ŚRÓDZIEMNEGO

      Ruszczyk jest rośliną wieloletnią o wysokości do 1.2 metra o wiecznie zielonych, sztywnych, rozgałęzionych liściopodobnych pędach. Liście ma zredukowane w postaci małych łusek, a kwiaty niepozorne, małe, zielonawe. Owocem jest kulista czerwona jagoda. Ruszczyk występuje w stanie naturalnym w rejonie Morza Śródziemnego i M. Czarnego, a można go spotkać nawet w USA. Surowcem jest kłącze i korzeń ruszczyka (Rusci rhizoma et radix), pozyskiwane jesienią z upraw lub dziko rosnących. Suszy się je w warunkach naturalnych, w miejscach zacienionych i przewiewnych. Podstawowe związki czynne kłącza i korzenia to saponozydy spirostanolowe, m.in. ruskogeninę, olejek eteryczny, żywice, związki mineralne, w tym sole potasowe. Ruszczyk korzystnie wpływa na układ żylny.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

 - układ żylny

- zdrowe żyły

- zdrowe nogi

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazaniem jest ciąża,karmienie piersią,nadciśnienie oraz przerost prostaty. W trakcie zażywania może wystąpić nadmierne pocenie się oraz niewielkie dolegliwości żołądkowe. Ruszczyk dostępny jest w formie rozdrobnionej. Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,nalewki,płyny,maści. Inne nazwy: Myszopłoch kolczasty.

 

                  Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas


 Wiecej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce: Mateusz Emanuel Senderski "Zioła w nalewkach leczniczych".

 

 * właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018'(EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)
 
 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.pl
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl