Responsive image

Schizandra (Schisandra chinensis)

 CYTRYNIEC CHIŃSKI

 

 

     Schizandra(Schisandra) to krzewiaste, wyrastające do 8 metrów wysokości duże, ładne i dzikie pnącze o eliptycznych spiczastych liściach długości od 6 do 15 centymetrów. Ma pojedyńcze, pachnące kwiaty od kremowych po różowe. Owocem jest błyszcząca, jaskrawo szkarłatna jagoda. W stanie dzikim występuje w północno-zachodnich Chinach i Japonii, na Półwyspie Koreańskim, a także na dalekowschodnich obszarach Rosji. Do Europy został sprowadzony najpierw do zachodnich ogrodów botanicznych pod koniec lat 50. XIX wieku. Surowcem jest owoc Schizandry  pozyskiwany głównie z upraw użytkowych i ozdobnych, które mogą być prowadzone przy ścianach lub podporach. Owoce najczęściej nie zdobią długo krzewów, bo po całkowitym dojrzeniu zrywa się je do celów leczniczych lub spożywczych. Można je spożywać na surowo lub po przetworzeniu, np. w postaci: suszu, soków, wyciągów, naparów, nalewek itp.

Owoce (także liście i kora) zawierają związki lignanowe (fitoestrogeny), schizandrynę i jej pochodne. Ponadto kwasybursztynowy, cytrynowy i winowy, garbniki, fosfolipidycukry, olejek eteryczny, karoteny, fitosterole, saponiny triterpenowe oraz witaminy E i C, a także liczne składniki mineralne takie jak: żelazo, miedź, mangan, nikiel, molibden, tytan i cynk, a także spore ilości magnezu, potasu i fosforu. W Chinach mówią o niej, że jest to owoc o pięciu smakach, ponieważ okrywa owocu jest słodka, miąższ kwaśny, nasiona gorzkie i cierpkie, a wyciągi z nasion nabierają słonego smaku. Ze Schizandry produkuje się wiele produktów typu herbaty, tabletki, kapsułki i nalewki.

Inne nazwy: Wu-Wei-Zi

 

POLECAMY PRODUKTY DZIKO ROSNĄCE(WILD) ORAZ EKOLOGICZNE(BIO)

Masz pytania dotyczące naszego produktu ? Zadzwoń tel. 501494871

 ZAPRASZAMY DO SKLEPU 

  Dieta     tutaj mozesz zamowic  

 

Inne zastosowanie, właściwości odżywcze, działanie, cechy produktu ziołowego, suplementu diety, preparatu naturalnego, herbaty, zioła, dawkowanie, sposób użycia,  jak stosować proszek do jedzenia, czyste mielone owoce, żywność, napar z proszku, odwar, ekstrakt, cena, gdzie kupić, opinie, substancje i związki czynne, bez konserwantów i sztucznych barwników, Ajurweda i receptury ajurwedyjskie, dla wegan i wegetarian.

 Literatura: informacja w dziale "Katalog"

 


Opinia: RAT-SORT                                                         

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2018-11-15 o 13:40

Polecam
Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

 


Opinia: Jurek                                                       

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2019-06-14 o 17:08

Polecam "Przebieg transakcji w 100% szybki i sprawny. Miły kontakt polecam każdemu tego Allegrowicza"

Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

  


 

 

 

 

 


Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Pliki cookie pozwalają nam oferować nasze usługi. Korzystając z naszych usług, akceptujesz korzystanie z plików cookie.  Zgoda  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl