Responsive image

Vasaka-Wasak (Justicia adhatoda, syn. Adhatoda vasika)

 

AJURWEDYJSKI ZIELONY KRZEW 

           Vasaka to krzew o lancetowatych białych liściach o długości 10-15 cm. Mają one gładkie brzegi i rosną na krótkich ogonkach. Roślina pochodzi z Azji,a można ją spotkać na Sri Lance, Nepalu, Bangladeszu, Indiach, Pakistanie, Indonezji, Malezji, Chinach,a nawet w Panamie. W Indiach tradycyjnie stosowano proszek Vasaka w problemach układu oddechowego ale jak na razie nie udowodniono tego naukowo. Liście jej zawierają olejek eteryczny oraz alkaloidy chinazolinowe: wazycynę, wazycynon i dezoksywazycynę. W korzeniach wystepują wazycynolon, wazycol, peganina i 2-hydroksy-4-glukozylo-oksychalkon. Kwiaty zawierają beta-sitosterolo-D-glukozyd, kempferol i jego glikozydy, a także bioflawonoid-kwercetynę. W ajurwedzie wykorzystuje się najczęściej właściwości suszonych liści Vasaka w postaci naparu lub proszku oraz papki do okładów.

 

DAWKOWANIE

1g proszku (małą łyżeczkę) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazania: produkt nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży,matki karmiące oraz nie wolno go łączyć z preparatami chemicznymi. Wasak dostępny jest w formie sproszkowanej z upraw ekologicznych(BIO). Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,syropy. Inne nazwy: Adulsa, Adusa, Vasa.

 
 

 

  Dieta     tutaj mozesz zamowic     Zobacz opinie o nas    

 

 

Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce D. Frawley, V. Lad: "The Yoga of Herbs" oraz na stronach Wikipedii.


 
 
 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      SKLEP NA ALLEGRO      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl