Responsive image

Bhringraj(Eclipta alba)

                                                         AJURWEDYJSKI SPOSÓB NA WŁOSY

          Bhringraj(Eclipta alba) jest pnączem lubiącym wilgoć,ma krótki płaski lub okrągły pień i małe białe kwiaty na długiej łodydze. Rośnie obficie w tropikach i jest z powodzeniem używany w medycynie ajurwedyjskiej. Stosowany był tradycyjnie w Indiach na porost włosów, na rozjaśnione i uszkodzone przez słońce włosy oraz w problemach z wątrobą i chorobami skóry. W Indiach uważa się, że zapobiega starzeniu się, wzmacnia i odmładza włosy, skórę, zęby, kości, wzrok, pamięć i słuch. Działa odmładzająco na nerki. Jako olej usuwa siwiznę, łysienie, przyciemnia włosy i wspomaga głęboki sen. Wewnętrznie - usuwa toksyny i zmniejsza stan zapalny oraz obrzęk gruczołów. Poprawia również wygląd cery. Zmieszany z solą, usuwa pieczenie przy oddawaniu moczu. Zmieszany z odrobiną oleju i nałożony na głowę usuwa ból głowy. Zmieszany z olejem rycynowym,usuwa robaki. Bhringraj można znaleźć w całych Indiach. Jego hinduska nazwa to „Władca włosów” .

DZIAŁANIE I WSKAZANIA

- wzmacnia i odmładza włosy; - korzystnie wpływa na umysł,oczy i wątrobę; - usuwa pasożyty i neutralizuje toksyny; - przyśpiesza gojenie ran,działa przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

DAWKOWANIE 

1-3 gramy surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeżą herbatę. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią.Bhringraj dostępny jest w formie sproszkowanej z upraw ekologicznych(BIO).Inne formy:tabletki,kapsułki,herbaty,olej.Inne nazwy:Bhringaraja,Bhringradź,Bhangra,Maka,Kesa-raja.

Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce D.Frawley,V.Lad:"The Yoga of Herbs".

                   Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas

 

 
 
Inne zastosowania,właściwości,sklep z ziołami: Bhringraj na włosy,siwiznę,wypadające włosy,na stany zapalne,bóle głowy,zawroty głowy,na zatoki, infekcje,działanie odmładzające,wzmocnienie zębów,na problemy skórne,oczyszczanie organizmu,na toksyny w organiźmie,na oczy,zapalenia spojówek,jęczmień,pasożyty,na wątrobę,marskość wątroby,anemię,gojenie ran,nadciśnienie,na astmę,zapalenia oskrzeli, bezsenność,stres,nadpobudliwość,układ nerwowy,na wypryski,grzybice,bielactwo:BHRINGRAJ(ECLIPTA ALBA) TO AJURWEDYJSKI SPOSÓB NA WŁOSY!

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.plstat4u
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl