Responsive image

Gotu Kola (Wąkrota azjatycka)

 

ROŚLINA DŁUGOWIECZNOŚCI

Gotu kola (Centella asiatica, Hydrocotyle asiatica) to płożąca bylina wysokości od 15 do 20 centymetrów o wiotkich łodygach z których ukorzenionych węzłów wyrastają pęczki nerkowatych liści szerokości ponad 5 centymetrów o karbowanym brzegu.Jej drobne,białe lub różowo-purpurowe kwiaty rozwijają się latem w baldachokształtnych kwiatostanach. Owocem jest niewielka okrągła jagoda. Jest to dość zmienny gatunek występujący pospolicie w tropikach, w Azji - między innymi w Indiach i na Cejlonie(uważana jest tam za narodową roślinę), a także na Madagaskarze i na Hawajach oraz innych obszarach o ciepłym klimacie.W tych rejonach  jest też uprawiana na skalę przemysłową. Rośnie także w Chinach, Indonezji, Australii, nad południowym Pacyfikiem oraz w Południowej i Środkowej Afryce. Gotu kola zawiera olejek eteryczny, flawonoidy, alkaloid - hydrokotylinę, a także charakterystyczne dla tej rośliny kwasy triterpenowe oraz ich estry zwane azjatykozydami A i B. Zawiera także trójterpeny złożone, cukier,substancje gorzkie (welarian), kwasy, kamforę, żywice oraz olejki eteryczne wśród których najwięcej jest silnego, zielonego olejku lotnego (do 36% wszystkich olejków). Oprócz tego roślina jest bogata w witaminy A,C,K,E oraz obfituje w magnez.

WSKAZANIA I DZIAŁANIE
W medycynie ludowej w Indiach Gotu kola była używana od czasów prehistorycznych.Stosowano ją wspomagająco do poprawy kondycji skóry(egzema,łuszczyca) oraz przy innych problemach jak trąd,toczeń czy wrzody żylakowe.Gotu kola do francuskiej farmakopei trafiła przez Madagaskar.Posiada właściwości odmładzające, oczyszczające z toksyn,moczopędne,osłabiające stany zapalne i gorączkę.Ponadto działa pobudzająco na układ immunologiczny i stabilizująco na układ nerwowy.W medycynie chińskiej roślina Fo-Ti-Tieng (Gotu kola) jest uważana za zioło długowieczności,gdyż regularnie zażywana opóźnia procesy starzenia się.Gotu kola polecana jest po załamaniu nerwowym.Jest w stanie odbudować rezerwy energii,dlatego nazywana jest "pożywieniem dla mózgu".Wpływa pozytywnie na pamięć i koncentrację.Współcześnie coraz liczniej prowadzone badania głównie w USA, Francji i Indiach wskazują na doskonałe działanie tej rośliny w przypadku:w problemach naczyń krwionośnych,grzybic,hemoroidów,oparzeń,owrzodzeń skóry,wysokiego ciśnienia krwi, zmęczenia psychicznego i fizycznego oraz blizn.Gotu kola znana jest jako środek odtruwający, a także stymulant wzrostu włosów i paznokci.


DAWKOWANIE
1-3 gramy surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeżą herbatę.Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt.Przeciwwskazania:nie można podawać Gotu koli kobietom w ciąży,karmiącym piersią,osobom z niedociśnieniem oraz epileptykom. Gotu kola dostępna jest w formie proszku.Inne formy:tabletki,kapsułki,herbaty,olej.Inne nazwy:Wąkrotka azjatycka.

Źródło:Mateusz Emanuel Senderski "Zioła w nalewkach leczniczych".
                   Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas


 

Inne zastosowania,właściwości:na łuszczycę,cellulit,na rany,oparzenia,
zmarszczki,na blizny,rozstępy ciążowe,trądzik,na opryszczkę,wrzody układu pokarmowego,na biegunki,owrzodzenia skóry,nadciśnienie,na pokrzywkę,
przebarwienia skóry,na wypryski,obrzęki i cienie pod oczami,ukąszenia owadów,
na stres,na problemy naczyń krwionośnych,problemy kobiece,na grzybice,egzemy,
na zmęczenie psychiczne,na zmęczenie fizyczne,marskość wątroby,odwarstwienia siatkówki,na niedorozwój umysłowy,żylaki,żylaki odbytu:GOTU KOLA(Centella asiatica)
WZMACNIA CENTRALNY UKŁAD NERWOWY I ODMŁADZA SKÓRĘ! 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-pt 9-15),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.plstat4u
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-pt.9-15) lub jiaogulan@jiaogulan.pl