Responsive image

Brahmi (Bacopa monnieri)

 

BACOPA MONNIERI NA PAMIĘĆ I KONCENTRACJĘ

Brahmi  jest klasycznym środkiem działającym na mózg i nerwy obwodowe,a zaliczane jest do produktów, które poprawiają zarówno psychikę, jak i funkcjonowanie mózgu zwiększając jego możliwości intelektualne. Słowo Brahmi pochodzi z Sanskrytu i oznacza w tym języku Bogini Najwyższej Mądrości. Bacopa od stuleci pomaga w peregrynacjach duchowych człowieka i pozwala na odnajdywanie poszukiwanej mądrości. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą sprzed 3 tys. lat.

Uznawane jest za jeden z najbardziej oryginalnych środków indyjskich. Polepsza jasność umysłu i wspomaga mechanizmy relaksujące centralny układ nerwowy.Brahmi uważane jest za najważniejszy środek naturalny mający odmładzający wpływ na komórki nerwowe, dlatego w Ajurwedzie odgrywa olbrzymią rolę w usuwaniu degeneracyjnych chorób mózgu u osób w podeszłym wieku. W Indiach uważa się, że Brahmi polepsza działanie białek i zwiększa ich syntezę szczególnie w komórkach mózgowych. W efekcie tego działnia zwiększa się inteligencja, witalność, pamięć,a zwalniają procesy starzenia się.

Oprócz zwiększania inteligencji i funkcji poznawczych Brahmi ma także działanie sedatywne (uspokajające). To sprawia, że jest wyjątkowo użyteczne w stresującej pracy, w której konieczna jest umiejętność koncentracji i podejmowania decyzji w warunkach stresowych. Wielu ludzi ma wystarczającą inteligencję pozwalającą na realizowanie postawionych im zadań, ale brakuje im opanowania i pewności siebie. Brahmi pomaga przezwyciężyć i te problemy. Dodatkowo znosi napięcie i roztargnienie, które może powodować wzmożoną nerwowość. Jest idealne dla studentów i osób pracujących, które mają powyższe problemy.

Jako środek wspomagający układ nerwowy Brahmi stosowane jest przy wylewach do mózgu, w załamaniach nerwowych czy przemęczeniach oraz w zaburzenianiach uwagi. Brahmi jest środkiem tonizującym układ nerwowy i zwiększa możliwości uczenia się oraz sprawność intelektualną. W Indiach potwierdzają dobre efekty stosowania tego środka w chorobach psychicznych np. w nerwicach lękowych, przy zaburzeniach pamięci, w odbudowie funkcji mentalnych u dzieci, w polepszeniu funkcji poznawczych u osób z wylewem krwi do mózgu, u dzieci cierpiących na ADHD (zaburzenia uwagi i nadaktywność ruchowa dzieci ) oraz w padaczkach.

WSKAZANIA I DZIAŁANIE
- zaburzenia zachowania
- zaburzenia pamięci i koncentracji.

DAWKOWANIE
1-3 gramy surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeżą herbatę. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazaniem jest ciąża oraz zatrucie organizmu toksynami.Brahmi dostępne jest w formie sproszkowanej z upraw ekologicznych(BIO).Inne formy:tabletki,kapsułki,herbaty,olej.

Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce D.Frawley,V.Lad:"The Yoga of Herbs".

                   Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas

 

 
 
Inne zastosowania,właściwości:na psychikę,pamięć,na mózg,
astmę,anemię,nerwy obwodowe,na nerwy,jasność umysłu,na relaks,
odmładzająca,na inteligencję,witalność,na uspokojenie,na układ nerwowy,
depresję,załamanie nerwowe,na przemęczenie,zwiększenie wydajności intelektualnej,
na stres,koncentrację,na napięcie nerwowe,miażdżycę,roztargnienie,
na nerwowość,zaburzenia uwagi,na zaburzenia pamięci,zaburzenia zachowania,na problemy psychiczne,nerwicę lękową,ADHD,nadaktywność ruchową,na padaczkę:
BRAHMI (BACOPA MONNIERI) TO SPOSÓB NA USPOKOJENIE UKŁADU NERWOWEGO!

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-pt 9-15),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.plstat4u
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-pt.9-15) lub jiaogulan@jiaogulan.pl