Responsive image

Triphala (Bibhitaki, Haritaki i Amalaki)

 

PERŁA MEDYCYNY AJURWEDYJSKIEJ

Triphala jest mieszanką przygotowaną w równych proporcjach z trzech pokrewnych owoców: Bibhitaki, Haritaki i Amalaki (Terminalia bellirica, Terminalia chebula, Emblica officinalis). Ta kompozycja znana jest z działania hipoglikemicznego (obniżającego poziom glukozy we krwi). Triphala zapobiega starzeniu się organizmu,wspomaga prawidłowe działanie układu odpornościowego i poprawia sprawność umysłową. Pomaga oczyścić z toksyn wątrobę i poprawia trawienie.

Triphala jest szeroko stosowana w wielu różnych mieszankach. Powoduje także odnowę nabłonka wyścielającego przewód trawienny, a dzięki łagodnym właściwościom przeczyszczającym przyczynia się do efektywnego oczyszczenia jelita grubego - podstawowy warunek Ajurwedy w utrzymaniu optymalnego zdrowia.

Polecana jest jako środek przeczyszczający,który nie powoduje bolesnych skurczów i podrażnienia jelita grubego. Mając właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne jest pomocna w zwalczaniu zapaleń oczu i tłuszczaków. Wykazane zostały także jej właściwości antyoksydacyjne.

WSKAZANIA I DZIAŁANIE

- Amla(Amalaki) jest głównie kwaśna, ale także słodka, cierpka, gorzka oraz ma właściwości ściągające i odświeżające. Amla jest bogatym źródłem antyoksydantów, flawonoidów, karotenów i witaminy C. Jest jednym z najbogatszych źródeł witaminy C i ma jej 20 razy więcej niż cytryna. Dzięki zawartym w Amli taninom witamina C jest odporna na ogrzewanie i nie degraduje się długo przechowywana.

- Haritaki(Harada) ma sześć ajurwedyjskich smaków, ale przeważa smak gorzki. Owoce, które zbierane są na wiosnę,są bogatym źródłem tanin, aminokwasów, fruktozy, kwasu sukcynytowego i sitosterolu. Polecane są na nadciśnienie i bolesne skurcze jelit.

- Bibhitaki( Beheda) jest słodkie, gorzkie, cierpkie, ciągające i rozgrzewające. Wspomaga głównie płuca, serce i wątrobę. Zawiera 35% olejów i 45% białek. Olej jest używany w Indiach przez biednych do wyrobu mydła i służy im także jako olej kuchenny w zastępstwie Ghee ( masło z mleka bawolic ).

Słodko pachnący olej jest w 35% palmitynowy, w 24% oleinowy i 31 linoleinowy. Olej linoleinowy jest głównym kwasem tłuszczowym związanym z podwyższeniem poziomu frakcji HDL ( dobry cholesterol ),a obniżeniem frakcji LDL uważanej za czynnik ryzyka w powstawaniu choroby wieńcowej. Osoby zażywające regularnie Triphalę odczuwają przypływ sił witalnych, oczyszczenie i ustabilizowanie organizmu.

DAWKOWANIE
1-3 gramy surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeżą herbatę. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazania:produkt nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży, matki karmiące oraz dzieci.Triphala dostępna jest w formie sproszkowanej z upraw ekologicznych(BIO).Inne formy:tabletki,kapsułki,herbaty,płyny.Inne nazwy: Bellirica Myrobalan, Chebulic Myrobalan, Indian Gooseberry.

Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce D. Frawley, V. Lad: "The Yoga of Herbs".
Przeczytaj artykuł na temat Trphali w portalu wiedzy Onet.pl(zobacz link):http://portalwiedzy.onet.pl/4868,11121,1407381,czasopisma.html?MASK=2986690
                   Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas
 

 
Inne zastosowania,właściwości:na sprawność umysłową,oczyszczanie wątroby,trawienie,na oczyszczanie krwi,jelito grube,na nadwagę,podrażnienie jelita grubego,na,zapalenia oczu,na problemy skórne,tłuszczaki,zaparcia,na przewód pokarmowy,odtruwanie organizmu,na nadciśnienie,krążenie, na wątrobę,perystaltykę jelit,na żołądek,serce,na skórcze jelit,jelito cienkie,na zaparcia,kamienie nerkowe,na wzdęcia,gazy,na otyłość:TRIPHALA TO MIESZANKA ZIOŁOWA O WŁAŚCIWOŚCIACH OCZYSZCZAJĄCYCH JELITA !

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-pt 9-15),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.plstat4u
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-pt.9-15) lub jiaogulan@jiaogulan.pl