CENNIK
INFORMACJE
KONTAKT
PROMOCJA
WAKACYJNA
AUKCJE
KATALOG
DIETA
Amla
Arjuna
Ashwagandha
Babći
Balsamka
Berberys
Brahmi
Czystek
Diabelski pazur
Dong quai
Dziki Ignam
Gokshura
Gotu kola
Guggulu
Gurmar
Gwiazdnica
Jiaogulan
Kamala
Koci pazur
Maca
Manjishta
Niepokalanek
Palma sabalowa
Pau d'arco
Rosehip
Sarsaparilla
Schisandra
Traganek
Triphala
Wasak
Inne produkty

Zakupy hurtowe - zioła hurt


ZIOŁA - TUTAJ KUPISZ WSZYSTKO! - ZAPRASZAMY!
FIRMA FENG-LUKA: EXPORT-IMPORT HURT-DETAL tel: 501 494 871 , 508 35 48 67 (pon. - pt. od 9:00 do 15:00)


OKULARY KOREKCYJNE AJURWEDYJSKIE


OKULARY SPRZED TYSIĘCY LAT WRÓCIŁY DO ŁASK
W XXI WIEKU

Jeśli mają państwo kłopoty ze wzrokiem typu: starczowzroczność, krótkowzroczność, dalekowzroczność, pseudofakia, wczesny etap- zaćmy, polecamy okulary wieloprzesłonowe - ajurwedyjskie. Wymyślono je tysiące lat temu w Indiach.
Zostały opisane w hinduskiej świętej księdze ajurwedy poświęconej biologii i medycynie. Wówczas tylko one mogły pomóc ludziom dotkniętym wadami wzroku. Hindusi wykonywali je z drewna, natomiast Aztekowie, którzy także odkryli zalety przysłon na oczy - z wyprawionych zwierzęcych skór. Dziś plastikowe okulary multiprzysłonowe są coraz częściej stosowane w Stanach Zjednoczonych i wielu krajach Europy Zachodniej. Czy można widzieć ostrzej, zakrywając oczy nieprzezroczystą przesłoną z kilkudziesięcioma dziurkami? Być może niektórym wydaje się to nieprawdopodobne, a jednak okulary multiprzysłonowe potrafią skorygować wzrok nawet o pięć dioptrii, zarówno w krótkowzroczności jak i dalekowzroczności. W niektórych postaciach zaćmy spisują się nawet lepiej od stosowanych powszechnie okularów soczewkowych. Podobnie bywa w przypadku tzw. starczowzroczności, odbierającej oku ostrość widzenia z bliska, często już w wieku czterdziestu paru lat.

REWELACJA

O rewelacyjnych właściwościach tych okularów można przekonać się już po pierwszym ich włożeni Obserwowany przez nie przedmiot będzie widziany ostrzej zarówno przez krótkowidza jak i dalekowidza (w przypadkach niektórych wad wzroku obraz może być podwójny, co nie wpływa na przydatność okularów i ćwiczeń).
Patrzenie przez te okulary jest wysiłkiem całej muskulatury oka. Ten wysiłek stanowi zbawień profilaktykę dla osób stale je noszących.
Stałe patrzenie w jeden punkt - w ogniskową naszych okularów, blokuje naturalną ruchliwość oka,  co w konsekwencji często prowadzi do sukcesywnego pogarszania się ostrości widzenia.

Tajemnica ich skuteczności polega na ograniczeniu tzw. widzenia peryferyjnego. Do oka docierają tylko promienie światła, które zdołają przedostać się przez dziurki pod kątem prostym. Promienie nie ulegają załamaniu, dzięki czemu obraz powstający na siatkówce oka zyskuje na ostrości. Współczesna medycyna nie zna sposobu wyleczę krótkowzroczności czy nadwzroczności. Tradycyjne okulary z soczewkami tylko doraźnie poprawiają ostrość widzenia, lecz wady wzroku pozostają.

Tymczasem według Ajurwedy patrzenie przez okulary multiprzysłonowe ma zarazem służyć leczeniu wad.
Stanowi dla oka doskonały trening - uczy się ono widzieć dobrze, ponieważ przestaje zwracać uwagę na to, co w ostrym postrzeganiu obrazu może przeszkadzać.
Również działający w Warszawie Ośrodek Holistycznej Terapii Wzroku osobom zmuszonym do stałego noszenia szkieł optycznych radzi używać okularów multiprzeslonowych. Przy patrzeniu przez soczewki oko rezygnuje ze swojej naturalnej ruchliwości, a to może prowadzić do dalszego pogarszania się ostrości widzenia. Natomiast okulary multiprzesłonowe zmuszająje do ruchu.

Pierwsze trwałe efekty leczenia mogą wy stąpić już po 6 tygodniach. Jak stwierdziła dr Elżbieta Sędrowicz po przeprowadzeniu w klinice oceny przydatności tych okularów brak medycznych przeciwwskazań do ich
stosowania.
Dla oczu są one nowym doświadczeniem. Początkowo ich używanie może wydać się więc nieco męczące, ale po krótkim treningu to mija. Oczy przywykają do postrzegania świata w nowy sposób.

Okulary ajurwedyjskie należy początkowo zakładać na kilkanaście minut, stopniowo przedłużając czas ich noszenia do 2-3 godzin dziennie. Można w nich oglądać telewizję, sprzątać mieszkanie, chodzić na spacer, czytać - pod warunkiem, że książka będzie bardzo dobrze oświetlona.

OPINIE


Zasadą działania okularów jest uzyskanie ostrego widzenia w wyniku zastosowania przesłon wielootworowych. Na siatkówce oka w wyniku przejścia przez poszczególne otwory powstaje obraz, który pozwala na zwiększenie głębi ostrości.

Stosując okulary niesoczewkowe można uzyskać poprawę ostrości wzroku zbliżoną do korekcji optymalnej u pacjentów z wczesnymi postaciami zaćmy, w pseudofakii, w starczowzroczności, normowzroczności, krótkowzroczności niskiej i nadwzroczności.
Stosowanie tych okularów w przypadku afabi i krótkowzroczności wysokiej jest nieskuteczne.

Najlepsze wyniki otrzymano u pacjentów z zaćmą korową i w pseudofakii we wczesnym okresie pooperacyjnym przed dobraniem ostateczne) korekcji optymalnej oraz w starczowzrocznosci przy korekcji do blizy.
Ze względu na ograniczanie pola widzenia i występowanie w obserwowanym polu rozmytych granic między otworami komfort widzenia w okularach niesoczewkowych jest gorszy niż w okularach optycznych.

Obserwuje się przesunięcie punktu blizy w stronę oka w normowzroczności, nadwzroczności, starczowzroczności, zaćmie korowej i pseudofakii. W krótkowzroczności punkt blizy jest przesunięty w stronę oka z powodu występującej wady wzroku, w ataku stosowanie okularów niesoczewkowych nie jest skuteczne.

Okulary wymagają treningu w celu przystosowania się do patrzenia.
Część pacjentów zgłaszała objawy zawrotów głowy w trakcie używania okularów niesoczewkowych do dali.

Innych negatywnych objawów subiektywnych nie stwierdzono.

VI Wnioski końcowe
Ze względu na ograniczanie pola widzenia nie wolno stosować okularów wielootworowych do pracy na stanowiskach o zwiększonych wymaganiach BHP, n.p. stanowiska do obróbki mechanicznej, piły tarczowe, szlifierki itp.
Bezwzględnie nie wolno stosować okularów wielootworowych w czasie prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Nie jest wskazane stosowanie tych okularów w sytuacjach wymagających napiętej uwagi
W zasadzie należy ograniczyć stosowanie okularów do czytania, pisania oglądania telewizji, w kinie, do prostych prac domowych.
W przypadku seryjnej produkcji należy dążyć do opracowania opraw okularowych o lepszym wyglądzie estetycznym.
Osłonki boczne powinny być przymocowane do zauszników ponieważ są słabo widoczne na czarnym tle przesłon dziurkowanych i w trakcie używania grozą urazem oka.
Najlepsze wyniki otrzymano u pacjentów z zaćmą korową i w pseudofaku we wczesnym okresie pooperacyjnym przed dobraniem ostatecznej korekcji optymalnej oraz w starczowzroczności przy korekcji do blizy.
Ze względu na ograniczanie pola widzenia i pogorszenie komfortu widzenia okulary niesoczewkowe nie mogą zastąpić klasycznych okularów optycznych.
W wyniku naszych badań me stwierdzono przeciwwskazań medycznych do stosowania okularów niesoczewkowych.

Ocena przydatności medycznej okularów korekcyjnych niesoczewkowych.

Katedra i Klinika Chorób Oczu Akademii Medycznej, Warszawa, ul. Lindleya 4


Warszawa 28 czerwiec 1996


W konstrukcji okularów zastosowano 2 czarne nieprzeźroczyste, płaskie  przesłony wielootworowe umocowane w oprawach ochronnych 0 - 4 l firmy OPTA.
W przesłonie wykonano 97 otworów  umieszczonych
w 9 poziomych szeregach, w sekwencji 9, 10, 11, 12,
13, 12, 11, 10, 9 otworów.

Średnica otworów: ok. 1 mm
Odległość otworów : ok. 3 mm
Odległość pionowa szeregów ok. 3 mm

Oprawy zawierają osłony boczne.


STRONA GŁÓWNA

ZAPYTAJ  /  ZAMÓW

CENNIK


Inne zastosowania:
OKULARY AJURWEDYJSKIE NIESOCZEWKOWE  Z OSŁONAMI NAJLEPSZYM SPOSOBEM NA
WIĘKSZO©Ć CHORÓB OCZU,WYPRÓBUJ!
okulary,okulary lecznicze,optycy,optyczne,optyka,
optyk,soczewki,wzrok,widzieć,problemy ze wzrokiem,oczy,wady
wzroku,krótkowzrocznoµć,dalekowzrocznoµć,mięµnie oczu,zaćma,zez,jaskra,
zmętnienie soczewki,katarakta,choroby oczu,zapalenie spojówek,stany
zapalne oczu,łzawienie,ostre zapalenie spojówek ,przewlekłe zapalenie
spojówek,kłopoty ze wzrokiem,astygmatyzm,starczowzrocznoµć,
pseudofakia,wczesna zaćma,zaćma pooperacyjna,oko,ostroµć
widzenia,uciekajšce oko,choroby rogówki,uzdrowiska,sanatoria,
sanatorium,oµrodki wypoczynkowo-lecznicze,wypoczynek,dla kuracjusza

FIRMA FENG-LUKA: -EXPORT -IMPORT -DETAL -HURT tel: 501 494 871 , 508 35 48 67 (pon. - pt. od 9:00 do 15:00)