Responsive image

Ashwagandha (Withania somnifera)

 

AJURWEDYJSKI SPOKOJNY SEN

            Ashwagandha (Witania ospała) to zimozielony, rozgałęziony krzew wyrastający na wysokość do 2 metrów, o liściach ogonkowych i gałęziach pokrytych szarawym meszkiem. Owocem jest drobna czerwona jagoda z żółtymi nasionami, otoczona rozdętym papierowatym kielichem kwiatowym. Witania rośnie dziko w poszyciu w Afryce i rejonie śródziemnomorskim, na obszarze Małej Azji, poczynając od Indii, w których jest uprawiana na dużą skalę. Surowcem zielarskim jest korzeń witanii(Withaniae radix) pozyskiwany głównie z upraw użytkowych. Podstawowe substancje czynne korzenia witanii to steroidowe laktany,zwane witanolidami(m.in. zawierające witaferynę A) oraz sitoindozydy. Ponadto alkoloidy - głównie witasomninę i acetylosteryloglukozydy.

W Ajurwedzie witania używana jest od ponad 2000 lat. Współcześnie równieź zajmuje ważne miejsce w medycynie hinduskiej. W sanskrycie nazwa tej rośliny oznacza "to, co pachnie koniem", ale chodzi tu nie o zapach, lecz odnosi sie do siły zwierzęcia, jakoby daje siłę i moc konia. Ashwagandha jest  najbardziej popularnym  produktem ziołowym stosowanym w Indiach. Porównuje się ją z chińskim Żeń-szeniem, ale najnowsze badania wskazują na wyższość Ashwagandhy. Ashwagandha jest produktem, który pozwala na funkcjonowanie w warunkach codziennego napięcia.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- płodność

- odmłodzenie

- energia

- stres i sen

- przyczynia się do optymalnej aktywności umysłowej i poznawczej

- właściwości adaptogenne

- zdrowie sercowo-naczyniowe

- zdrowie psychiczne i relaksacyjne

- skóra

 DAWKOWANIE

Napar:

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar (polecamy gotowanie rozdrobnionego korzenia).

Forma zmielona:

3g proszku (czubatą łyżeczkę) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt.

Przeciwwskazaniem jest ciąża,karmienie piersią oraz zatrucie organizmu toksynami.
Ashwagandha  dostępna jest w formie rozdrobnionej oraz sproszkowanej z upraw ekologicznych(BIO).
Inne formy: tabletki,kapsułki,proszki,herbaty.
Inne nazwy: koński korzeń,jagoda nasienna,zimowa czereśnia,Indian ginseng(indyjski Żeń-szeń).

 

 
  Dieta     tutaj mozesz zamowic     Zobacz opinie o nas    

 

Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książkach Mateusz Emanuel Senderski "Zioła w nalewkach leczniczych". oraz D.Frawley,V.Lad:"The Yoga of Herbs" a także na stronach Wikipedii.
* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA (EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności) 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      SKLEP NA ALLEGRO      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl