Responsive image

Ashwagandha (Withania somnifera)

 

AJURWEDYJSKI SPOKOJNY SEN

            Ashwagandha (Witania ospała) to zimozielony, rozgałęziony krzew wyrastający na wysokość do 2 metrów, o liściach ogonkowych i gałęziach pokrytych szarawym meszkiem. Owocem jest drobna czerwona jagoda z żółtymi nasionami, otoczona rozdętym papierowatym kielichem kwiatowym. Witania rośnie dziko w poszyciu w Afryce i rejonie śródziemnomorskim, na obszarze Małej Azji, poczynając od Indii, w których jest uprawiana na dużą skalę. Surowcem zielarskim jest korzeń witanii(Withaniae radix) pozyskiwany głównie z upraw użytkowych. Podstawowe substancje czynne korzenia witanii to steroidowe laktany,zwane witanolidami(m.in. zawierające witaferynę A) oraz sitoindozydy. Ponadto alkoloidy - głównie witasomninę i acetylosteryloglukozydy.

W Ajurwedzie witania używana jest od ponad 2000 lat. Współcześnie równieź zajmuje ważne miejsce w medycynie hinduskiej. W sanskrycie nazwa tej rośliny oznacza "to, co pachnie koniem", ale chodzi tu nie o zapach, lecz odnosi sie do siły zwierzęcia, jakoby daje siłę i moc konia. Ashwagandha jest  najbardziej popularnym  produktem ziołowym stosowanym w Indiach. Porównuje się ją z chińskim Żeń-szeniem, ale najnowsze badania wskazują na wyższość Ashwagandhy. Ashwagandha jest produktem, który pozwala na funkcjonowanie w warunkach codziennego napięcia.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- płodność

- odmłodzenie

- energia

- stres i sen

- przyczynia się do optymalnej aktywności umysłowej i poznawczej

- właściwości adaptogenne

- zdrowie sercowo-naczyniowe

- zdrowie psychiczne i relaksacyjne

- skóra

 DAWKOWANIE

Napar:

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar (polecamy gotowanie rozdrobnionego korzenia).

Forma zmielona:

3g proszku (czubatą łyżeczkę) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt.

Przeciwwskazaniem jest ciąża,karmienie piersią oraz zatrucie organizmu toksynami.
Ashwagandha  dostępna jest w formie rozdrobnionej oraz sproszkowanej z upraw ekologicznych(BIO).
Inne formy: tabletki,kapsułki,proszki,herbaty.
Inne nazwy: koński korzeń,jagoda nasienna,zimowa czereśnia,Indian ginseng(indyjski Żeń-szeń).

 

 
  Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas

 

Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książkach Mateusz Emanuel Senderski "Zioła w nalewkach leczniczych". oraz D.Frawley,V.Lad:"The Yoga of Herbs" lub artykule:
https://portal.abczdrowie.pl/naturalny-sposob-na-depresje-i-stres-dzialanie-potwierdzone-naukowo
* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018' (EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności) 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.pl
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl