Responsive image

Triphala (Terminalia bellirica,Terminalia chebula,Emblica officinalis)

 

PERŁA MEDYCYNY AJURWEDYJSKIEJ

       Triphala jest mieszanką przygotowaną w równych proporcjach z trzech pokrewnych owoców: Bibhitaki, Haritaki i Amalaki (Terminalia bellirica, Terminalia chebula, Emblica officinalis):

- Amla(Amalaki) jest głównie kwaśna, ale także słodka, cierpka, gorzka oraz ma właściwości ściągające i odświeżające. Amla jest bogatym źródłem, flawonoidów, karotenów i witaminy C. Jest jednym z najbogatszych źródeł witaminy C i ma jej 20 razy więcej niż cytryna. Może mieć korzystny wpływ na układ trawienny. 

- Haritaki(Harada) ma sześć ajurwedyjskich smaków, ale przeważa smak gorzki. Owoce, które zbierane są na wiosnę, są bogatym źródłem tanin, aminokwasów, fruktozy, kwasu sukcynytowego i sitosterolu  przeciwdziałając starzeniu się.

- Bibhitaki( Beheda) jest słodkie, gorzkie, cierpkie, ciągające i rozgrzewające. Zawiera 35% olejów i 45% białek. Olej jest używany w Indiach przez biednych do wyrobu mydła i służy im także jako olej kuchenny w zastępstwie Ghee  (masło z mleka bawolic).

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- dla zdrowia przewodu pokarmowego 

- na zdrowe trawienie

- dla zdrowia wątroby

- dla zdrowia immunologicznego

- przeciwdziała starzeniu się komórek 

- układ sercowo-naczyniowy

- układ rozrodczy

- układ oddechowy

- cholesterol

- dla zdrowej skóry

- metabolizm układu moczowego i glukozy

- układ nerwowy i umysł 

- antystres

- przypływ energii

DAWKOWANIE

4g proszku (dwie lekko czubate łyżeczki) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazania: produkt nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży, matki karmiące oraz dzieci. Triphala dostępna jest w formie sproszkowanej z upraw ekologicznych(BIO). Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,płyny. Inne nazwy: Bellirica Myrobalan, Chebulic Myrobalan, Indian Gooseberry.

 
  Dieta     tutaj mozesz zamowic     Zobacz opinie o nas    
 

Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce D. Frawley, V. Lad: "The Yoga of Herbs" oraz na stronach Wikipedii.

 

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA (EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 
 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      SKLEP NA ALLEGRO      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl