Responsive image

Triphala (Terminalia bellirica,Terminalia chebula,Emblica officinalis)

 

PERŁA MEDYCYNY AJURWEDYJSKIEJ

       Triphala jest mieszanką przygotowaną w równych proporcjach z trzech pokrewnych owoców: Bibhitaki, Haritaki i Amalaki (Terminalia bellirica, Terminalia chebula, Emblica officinalis):

- Amla(Amalaki) jest głównie kwaśna, ale także słodka, cierpka, gorzka oraz ma właściwości ściągające i odświeżające. Amla jest bogatym źródłem, flawonoidów, karotenów i witaminy C. Jest jednym z najbogatszych źródeł witaminy C i ma jej 20 razy więcej niż cytryna. Może mieć korzystny wpływ na układ trawienny. 

- Haritaki(Harada) ma sześć ajurwedyjskich smaków, ale przeważa smak gorzki. Owoce, które zbierane są na wiosnę, są bogatym źródłem tanin, aminokwasów, fruktozy, kwasu sukcynytowego i sitosterolu  przeciwdziałając starzeniu się.

- Bibhitaki( Beheda) jest słodkie, gorzkie, cierpkie, ciągające i rozgrzewające. Zawiera 35% olejów i 45% białek. Olej jest używany w Indiach przez biednych do wyrobu mydła i służy im także jako olej kuchenny w zastępstwie Ghee  (masło z mleka bawolic).

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- dla zdrowia przewodu pokarmowego 

- na zdrowe trawienie

- dla zdrowia wątroby

- dla zdrowia immunologicznego

- przeciwdziała starzeniu się komórek 

- układ sercowo-naczyniowy

- układ rozrodczy

- układ oddechowy

- cholesterol

- dla zdrowej skóry

- metabolizm układu moczowego i glukozy

- układ nerwowy i umysł 

- antystres

- przypływ energii

DAWKOWANIE

4g proszku (dwie lekko czubate łyżeczki) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazania: produkt nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży, matki karmiące oraz dzieci. Triphala dostępna jest w formie sproszkowanej z upraw ekologicznych(BIO). Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,płyny. Inne nazwy: Bellirica Myrobalan, Chebulic Myrobalan, Indian Gooseberry.

 
                   Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas
 

Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce D. Frawley, V. Lad: "The Yoga of Herbs" 

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018'(EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 
 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.pl
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl