Responsive image

Traganek (Astragalus membranaceus)

 

MOC ŻÓŁTEGO KORZENIA

     Traganek jest byliną wyrastającą na wysokość od 25 do 40 centymetrów o rowkowanych, owłosionych pędach i pierzasto złożonych liściach. Posiada kwiaty motylkowate, żółte, długości około 2 centymetrów, a grona kwiatowe pojawiają się wczesną wiosną. Nasiona tej rośliny znajdują się w zwisających strąkach o długości ponad 15 centymetrów. Traganek rośnie na suchych i piaszczystych glebach wschodniej Azji, między innymi w północno-wschodniej części Chin. Zazwyczaj rośnie dziko lub jest uprawiany, głównie w celach handlowych.

Surowcem jest korzeń, który pozyskiwany jest głównie z upraw użytkowych. Korzenie rośliny są sprzedawane w postaci długich płaskich plastrów lub mielone na proszek. Astragalus zawiera między innymi mieszaninę polisacharydów, a wśród nich tragakantynę i basorynę. W medycynie chińskiej stosowany jest jako składnik wielu preparatów.  Bezpiecznie można go przyjmować przez dłuższy czas. Używany był od wieków w Chinach jako "Huang Qi"czyli przywódca. Jest to związane z żółtym kolorem korzenia i znaczącą jego rolą jako środka tonizującego. Według Chińczyków daje doładowanie energetyczne, gdy tracimy wszelkie zapasy energii. Na świecie istnieje ponad 2000 typów Astragalusa. Najbardziej znany i rozpowszechniony to chiński Astragalus membranaceus. Roślina ta zawiera duże ilości składników odżywczych jak flawonidy, triterpeny, aminokwasy, minerały oraz glikozydy. Mając je korzystnie wpływa na układ odpornościowy, układ krążenia i oddechowy.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- przyczynia się do obrony organizmu przed czynnikami zewnętrznymi

- dla zdrowia immunologicznego 

- pobudza ruchliwość plemników

- odgrywa aktywną rolę w naturalnym odmładzaniu skóry i pomaga zachować jej elastyczność

- przyczynia się do utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi

- wpływa na dobre samopoczucie fizyczne

- może chronić funkcję serca

- tonik wspomagający psychiczne i fizyczne samopoczucie

- adaptogen

DAWKOWANIE
1 gram surowca należy zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 razy dziennie, parząc za każdym razem świeży napar lub 3 gramy proszku(czubatą łyżeczkę) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazania: produkt nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące. Powinny unikać go także osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne i po przeszczepach. Traganek dostępny jest w formie sproszkowanej. Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,nalewki. Inne nazwy: Traganek błoniasty.

 
                   Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas


 

 

Źródło: Mateusz Emanuel Senderski „Zioła w nalewkach leczniczych” oraz przeczytaj ciekawy artykuł o Traganku

na portalu interia.pl (skopiuj link):http://fakty.interia.pl/nauka/news-udany-test-eliksiru-dlugowiecznosci,nId,849955

 

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018'(EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.pl
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl