Responsive image

Traganek (Astragalus membranaceus)

 

MOC ŻÓŁTEGO KORZENIA

     Traganek jest byliną wyrastającą na wysokość od 25 do 40 centymetrów o rowkowanych, owłosionych pędach i pierzasto złożonych liściach. Posiada kwiaty motylkowate, żółte, długości około 2 centymetrów, a grona kwiatowe pojawiają się wczesną wiosną. Nasiona tej rośliny znajdują się w zwisających strąkach o długości ponad 15 centymetrów. Traganek rośnie na suchych i piaszczystych glebach wschodniej Azji, między innymi w północno-wschodniej części Chin. Zazwyczaj rośnie dziko lub jest uprawiany, głównie w celach handlowych.

Surowcem jest korzeń, który pozyskiwany jest głównie z upraw użytkowych. Korzenie rośliny są sprzedawane w postaci długich płaskich plastrów lub mielone na proszek. Astragalus zawiera między innymi mieszaninę polisacharydów, a wśród nich tragakantynę i basorynę. W medycynie chińskiej stosowany jest jako składnik wielu preparatów.  Bezpiecznie można go przyjmować przez dłuższy czas. Używany był od wieków w Chinach jako "Huang Qi"czyli przywódca. Jest to związane z żółtym kolorem korzenia i znaczącą jego rolą jako środka tonizującego. Według Chińczyków daje doładowanie energetyczne, gdy tracimy wszelkie zapasy energii. Na świecie istnieje ponad 2000 typów Astragalusa. Najbardziej znany i rozpowszechniony to chiński Astragalus membranaceus. Roślina ta zawiera duże ilości składników odżywczych jak flawonidy, triterpeny, aminokwasy, minerały oraz glikozydy. Mając je korzystnie wpływa na układ odpornościowy, układ krążenia i oddechowy.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- przyczynia się do obrony organizmu przed czynnikami zewnętrznymi

- dla zdrowia immunologicznego 

- pobudza ruchliwość plemników

- odgrywa aktywną rolę w naturalnym odmładzaniu skóry i pomaga zachować jej elastyczność

- przyczynia się do utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi

- wpływa na dobre samopoczucie fizyczne

- może chronić funkcję serca

- tonik wspomagający psychiczne i fizyczne samopoczucie

- adaptogen

DAWKOWANIE
1 gram surowca należy zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 razy dziennie, parząc za każdym razem świeży napar lub 3 gramy proszku(czubatą łyżeczkę) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazania: produkt nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące. Powinny unikać go także osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne i po przeszczepach. Traganek dostępny jest w formie sproszkowanej. Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,nalewki. Inne nazwy: Traganek błoniasty.

 
  Dieta     tutaj mozesz zamowic     Zobacz opinie o nas    


 

 

Wiecej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce Mateusza Emanuela Senderskiego "Zioła w nalewkach leczniczych" oraz na stronach Wikipedii.

 

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA (EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      SKLEP NA ALLEGRO      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl