Responsive image

Traganek (Astragalus membranaceus)

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

        Traganek jest byliną wyrastającą na wysokość od 25 do 40 centymetrów o rowkowanych, owłosionych pędach i pierzasto złożonych liściach. Posiada kwiaty motylkowate, żółte, długości około 2 centymetrów, a grona kwiatowe pojawiają się wczesną wiosną. Nasiona tej rośliny znajdują się w zwisających strąkach o długości ponad 15 centymetrów. Traganek rośnie na suchych i piaszczystych glebach wschodniej Azji, między innymi w północno-wschodniej części Chin. Zazwyczaj rośnie dziko lub jest uprawiany, głównie w celach handlowych.

Surowcem jest korzeń, który pozyskiwany jest głównie z upraw użytkowych. Korzenie rośliny są sprzedawane w postaci długich płaskich plastrów lub są mielone na proszek. Astragalus zawiera między innymi mieszaninę polisacharydów (inaczej wielocukry lub cukry złożone), a wśród nich tragakantynę i basorynę. W Chinach stosowany jest jako składnik wielu preparatów.  Bezpiecznie można go przyjmować przez dłuższy czas. Używany był tam od wieków  jako "Huang Qi"czyli przywódca. Jest to związane z żółtym kolorem korzenia. Na świecie istnieje ponad 2000 typów Astragalusa. Najbardziej znany i rozpowszechniony to chiński Astragalus membranaceus.

Roślina ta zawiera duże ilości składników odżywczych jak flawonoidy, triterpeny, glikozydy i składniki mineralne jak  cynk, magnez, mangan, miedź, sód, potas i żelazo.  Dodatkowo jest źródłem białek i aminokwasów jak asparagina czy prolina, następnie kwasu aminomasłowego czy glutaminowego. Traganek jest bardzo popularny i znany na całym świecie dlatego produkuje się z niego bardzo wiele produktów spożywczych jak herbaty, tabletki, kapsułki, nalewki, kropelki czy nalewki.

Inne nazwy: Traganek błoniasty.

 

POLECAMY PRODUKTY DZIKO ROSNĄCE(WILD) ORAZ EKOLOGICZNE(BIO)

Masz pytania dotyczące naszego produktu ? Zadzwoń tel. 501494871

 ZAPRASZAMY DO SKLEPU

 

  Dieta     tutaj mozesz zamowic     
Inne zastosowanie, właściwości odżywcze, działanie, cechy produktu ziołowego, suplementu diety, preparatu naturalnego, herbaty, zioła, dawkowanie, sposób użycia,  jak stosować proszek do jedzenia, czysty mielony korzeń, żywność, napar z proszku, odwar, ekstrakt, cena, gdzie kupić, opinie, substancje i związki czynne, bez konserwantów i sztucznych barwników, Ajurweda i receptury ajurwedyjskie, dla wegan i wegetarian.

Literatura: informacja w dziale "Katalog"

  


Opinia: Paweł                                                          

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2018-10-18 o 12:45

Polecam 
Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

 


 Opinia: Natalia                                                       

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2019-10-06 o 17:29

Polecam
Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

 


Opinia: Nadia                                                        

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2020-03-17 o 12:22

Polecam "ok"

Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

  


 


Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Pliki cookie pozwalają nam oferować nasze usługi. Korzystając z naszych usług, akceptujesz korzystanie z plików cookie.  Zgoda  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl