Responsive image

Bhringaraj(Eclipta alba)

                                                         "WŁADCA WŁOSÓW"

          Bhringaraj jest pnączem lubiącym wilgoć,ma krótki płaski lub okrągły pień i małe białe kwiaty na długiej łodydze. Rośnie obficie w tropikach i jest z powodzeniem używany w medycynie ajurwedyjskiej, która wyróżnia trzy rodzaje tej rośliny, a zależy to od koloru kwiatów, które są białe, żółte i niebieskie. Najcześciej używa się odmiany białokwiatowej. Podstawowe substancje czynne to polipeptydy, poliacetyleny, steroidy, sterole, triterpeny i flwonoidy. Stosowany był tradycyjnie w Indiach jako olej na włosy uszkodzone przez słońce. Bhringaraj jest bardzo popularny w Ajurwedzie i można znaleźć go w całych Indiach.

 

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- odporność 

- zdrowie seksualne i mentalne

- zdrowie wątroby i żółci wątrobowej

- zdrowie skóry i skóry głowy.

 

 DAWKOWANIE 

2g proszku (lekko czubata łyżeczka) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią. Bhringaraj dostępny jest w formie sproszkowanej z upraw ekologicznych(BIO). Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,olej. Inne nazwy: Bhringraj,Bhringradź,Bhangra,Maka,Kesa-raja.

 
                    Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas
 
 
Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce D.Frawley,V.Lad:"The Yoga of Herbs".
* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018'(EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)
 
 
 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.pl
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl