Responsive image

Bhringaraj(Eclipta alba)

                                                         "WŁADCA WŁOSÓW"

          Bhringaraj jest pnączem lubiącym wilgoć,ma krótki płaski lub okrągły pień i małe białe kwiaty na długiej łodydze. Rośnie obficie w tropikach i jest z powodzeniem używany w medycynie ajurwedyjskiej, która wyróżnia trzy rodzaje tej rośliny, a zależy to od koloru kwiatów, które są białe, żółte i niebieskie. Najcześciej używa się odmiany białokwiatowej. Podstawowe substancje czynne to polipeptydy, poliacetyleny, steroidy, sterole, triterpeny i flwonoidy. Stosowany był tradycyjnie w Indiach jako olej na włosy uszkodzone przez słońce. Bhringaraj jest bardzo popularny w Ajurwedzie i można znaleźć go w całych Indiach.

 

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- odporność 

- zdrowie seksualne i mentalne

- zdrowie wątroby i żółci wątrobowej

- zdrowie skóry i skóry głowy.

 

 DAWKOWANIE 

2g proszku (lekko czubata łyżeczka) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią. Bhringaraj dostępny jest w formie sproszkowanej z upraw ekologicznych(BIO). Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,olej. Inne nazwy: Bhringraj,Bhringradź,Bhangra,Maka,Kesa-raja.

 

 

  Dieta     tutaj mozesz zamowic     Zobacz opinie o nas    
 
 
Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce D.Frawley,V.Lad:"The Yoga of Herbs" oraz na stronach Wikipedii.
 
* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA (EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)
 
 
 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      SKLEP NA ALLEGRO      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl