Responsive image

Gotu Kola (Wąkrota azjatycka)

 

ROŚLINA DŁUGOWIECZNOŚCI

     Gotu kola (Centella asiatica.syn. Hydrocotyle asiatica) to płożąca bylina wysokości od 15 do 20 centymetrów o wiotkich łodygach z których ukorzenionych węzłów wyrastają pęczki nerkowatych liści szerokości ponad 5 centymetrów o karbowanym brzegu. Jej drobne,białe lub różowo-purpurowe kwiaty rozwijają się latem w baldachokształtnych kwiatostanach. Owocem jest niewielka okrągła jagoda. Jest to dość zmienny gatunek występujący pospolicie w tropikach, w Azji - między innymi w Indiach i na Cejlonie(uważana jest tam za narodową roślinę), a także na Madagaskarze i na Hawajach oraz innych obszarach o ciepłym klimacie.W tych rejonach  jest też uprawiana na skalę przemysłową. Rośnie także w Chinach, Indonezji, Australii, nad południowym Pacyfikiem oraz w Południowej i Środkowej Afryce. Gotu kola zawiera olejek eteryczny, flawonoidy, alkaloid - hydrokotylinę, a także charakterystyczne dla tej rośliny kwasy triterpenowe oraz ich estry zwane azjatykozydami A i B. Zawiera także trójterpeny złożone, cukier, substancje gorzkie (welarian), kwasy, kamforę, żywice oraz olejki eteryczne wśród których najwięcej jest silnego, zielonego olejku lotnego (do 36% wszystkich olejków). Oprócz tego roślina jest bogata w witaminy A, C, K, E oraz obfituje w magnez. W medycynie ajurwedyjskiej Gotu kola była używana od czasów prehistorycznych. Można ją polecić w problemach naczyń krwionośnych.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- zdrowe żyły

- dla zdrowia psychicznego

- układ pokarmowy/wrzody

- układ sercowo-naczyniowy

- ochrona serca

- stymuluje rozwój fibroblastów (dla zdrowia skóry)

- funkcje poznawcze


DAWKOWANIE
1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar lub 3 gramy proszku(czubatą łyżeczkę) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazania: nie można podawać Gotu koli kobietom w ciąży, karmiącym piersią, osobom z niedociśnieniem oraz epileptykom. Gotu kola dostępna jest w formie proszku. Inne formy:tabletki,kapsułki,herbaty,olej.Inne nazwy: Wąkrotka azjatycka.

 
                   Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas


 Źródło: Mateusz Emanuel Senderski "Zioła w nalewkach leczniczych".

 * właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018' (EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)


Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.pl
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl