Responsive image

Gotu Kola (Centella asiatica)

 

WĄKROTA AZJATYCKA (BIO)

         Gotu kola to płożąca bylina wysokości od 15 do 20 centymetrów o wiotkich łodygach z których ukorzenionych węzłów wyrastają pęczki nerkowatych liści szerokości ponad 5 centymetrów o karbowanym brzegu. Jej drobne,białe lub różowo-purpurowe kwiaty rozwijają się latem w baldachokształtnych kwiatostanach. Owocem jest niewielka okrągła jagoda. Jest to dość zmienny gatunek występujący pospolicie w tropikach, w Azji - między innymi w Indiach i na Cejlonie (uważana jest tam za narodową roślinę), a także na Madagaskarze i na Hawajach oraz innych obszarach o ciepłym klimacie. W tych rejonach  jest też uprawiana na skalę przemysłową. Rośnie także w Chinach, Indonezji, Australii, nad południowym Pacyfikiem oraz w Południowej i Środkowej Afryce. Surowcem zielarskim jest cała roślina pozyskiwana z upraw ekologicznych (BIO)* lub tradycyjnych.

Gotu kola zawiera olejek eteryczny, flawonoidy, alkaloid - hydrokotylinę, a także charakterystyczne dla tej rośliny kwasy triterpenowe oraz ich estry zwane azjatykozydami A i B. Zawiera także trójterpeny złożone, cukier, substancje gorzkie (welarian), kwasy, kamforę, żywice oraz olejki eteryczne wśród których najwięcej jest silnego, zielonego olejku lotnego (do 36% wszystkich olejków). Oprócz tego roślina jest bogata w witaminy A, C, K, E oraz obfituje w składnik mineralny czyli magnez. Liście tej rośliny podobne są trochę kształtem do żaby i stąd nazwa "Żabi liść", ale są też tacy którzy uważają, że liść Gotu koli podobny jest kształtem do ludzkiego mózgu. W Ajurwedzie Gotu kola używana jest od kilku tysięcy lat i dlatego powstaje z niej wiele produktów takich jak herbaty, papki, kapsułki, tabletki, oleje, olejki kosmetyczne i nalewki.

Inne nazwy: Wąkrotka azjatycka, Manduka parni, Kula kudi.

*produkt z rolnictwa ekologicznego BIO (przebadany laboratoryjnie)

 

POLECAMY PRODUKTY DZIKO ROSNĄCE(WILD) ORAZ EKOLOGICZNE(BIO)

Masz pytania dotyczące naszego produktu ? Zadzwoń tel. 501494871

ZAPRASZAMY DO SKLEPU
    Dieta     tutaj mozesz zamowic     Zobacz opinie o nas    

Inne zastosowanie, właściwości odżywcze, działanie, cechy produktu ziołowego, suplementu diety, preparatu naturalnego, herbaty, zioła, dawkowanie, sposób użycia,  jak stosować proszek do jedzenia, mielona roślina, żywność, napar z proszku, odwar, ekstrakt, cena, gdzie kupić, opinie, substancje i związki czynne, bez konserwantów i sztucznych barwników, Ajurweda i receptury ajurwedyjskie, dla wegan i wegetarian.

Literatura: informacja w dziale "Katalog"

 


Opinia: RAT-SORT                                                        

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2018-11-15 o 13:39

Polecam
Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

 


Opinia: Stanisław                                                       

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2018-12-15 o 18:39

Polecam
Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

 


 

 


Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Pliki cookie pozwalają nam oferować nasze usługi. Korzystając z naszych usług, akceptujesz korzystanie z plików cookie.  Zgoda  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl