Responsive image

Gotu Kola (Centella asiatica)

 

WĄKROTA AZJATYCKA (BIO)

    Gotu kola to płożąca bylina wysokości od 15 do 20 centymetrów o wiotkich łodygach z których ukorzenionych węzłów wyrastają pęczki nerkowatych liści szerokości ponad 5 centymetrów o karbowanym brzegu. Jej drobne,białe lub różowo-purpurowe kwiaty rozwijają się latem w baldachokształtnych kwiatostanach. Owocem jest niewielka okrągła jagoda. Jest to dość zmienny gatunek występujący pospolicie w tropikach, w Azji - między innymi w Indiach i na Cejlonie (uważana jest tam za narodową roślinę), a także na Madagaskarze i na Hawajach oraz innych obszarach o ciepłym klimacie. W tych rejonach  jest też uprawiana na skalę przemysłową. Rośnie także w Chinach, Indonezji, Australii, nad południowym Pacyfikiem oraz w Południowej i Środkowej Afryce. Surowcem zielarskim jest cała roślina pozyskiwana z upraw ekologicznych (BIO)* lub tradycyjnych.

Gotu kola zawiera olejek eteryczny, flawonoidy, alkaloid - hydrokotylinę, a także charakterystyczne dla tej rośliny kwasy triterpenowe oraz ich estry zwane azjatykozydami A i B. Zawiera także trójterpeny złożone, cukier, substancje gorzkie (welarian), kwasy, kamforę, żywice oraz olejki eteryczne wśród których najwięcej jest silnego, zielonego olejku lotnego (do 36% wszystkich olejków). Oprócz tego roślina jest bogata w witaminy A, C, K, E oraz obfituje w składnik mineralny czyli magnez. Liście tej rośliny podobne są trochę kształtem do żaby i stąd nazwa "Żabi liść", ale są też tacy którzy uważają, że liść Gotu koli podobny jest kształtem do ludzkiego mózgu. W Ajurwedzie Gotu kola używana jest od kilku tysięcy lat i dlatego powstaje z niej wiele produktów takich jak herbaty, papki, kapsułki, tabletki, oleje, olejki kosmetyczne i nalewki.

Inne nazwy: Wąkrotka azjatycka, Manduka parni, Kula kudi.

*produkt z rolnictwa ekologicznego BIO (przebadany laboratoryjnie)

 

POLECAMY PRODUKTY DZIKO ROSNĄCE(WILD) ORAZ EKOLOGICZNE(BIO)

Masz pytania dotyczące naszego produktu ? Zadzwoń tel. 501494871

ZAPRASZAMY DO SKLEPU
    Dieta     tutaj mozesz zamowic 

Inne zastosowanie, właściwości odżywcze, działanie, cechy produktu ziołowego, suplementu diety, preparatu naturalnego, herbaty, zioła, dawkowanie, sposób użycia,  jak stosować proszek do jedzenia, mielona roślina, żywność, napar z proszku, odwar, ekstrakt, cena, gdzie kupić, opinie, substancje i związki czynne, bez konserwantów i sztucznych barwników, Ajurweda i receptury ajurwedyjskie, dla wegan i wegetarian.

Literatura: informacja w dziale "Katalog"

 


Opinia: RAT-SORT                                                        

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2018-11-15 o 13:39

Polecam
Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

 


Opinia: Stanisław                                                       

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2018-12-15 o 18:39

Polecam
Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

 


Opinia: Adrianna                                                   

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2019-12-24 o 21:30

Polecam 
Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

 


 


Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Pliki cookie pozwalają nam oferować nasze usługi. Korzystając z naszych usług, akceptujesz korzystanie z plików cookie.  Zgoda  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl