Responsive image

Gotu Kola (Wąkrota azjatycka)

 

ROŚLINA DŁUGOWIECZNOŚCI

     Gotu kola (Centella asiatica.syn. Hydrocotyle asiatica) to płożąca bylina wysokości od 15 do 20 centymetrów o wiotkich łodygach z których ukorzenionych węzłów wyrastają pęczki nerkowatych liści szerokości ponad 5 centymetrów o karbowanym brzegu. Jej drobne,białe lub różowo-purpurowe kwiaty rozwijają się latem w baldachokształtnych kwiatostanach. Owocem jest niewielka okrągła jagoda. Jest to dość zmienny gatunek występujący pospolicie w tropikach, w Azji - między innymi w Indiach i na Cejlonie(uważana jest tam za narodową roślinę), a także na Madagaskarze i na Hawajach oraz innych obszarach o ciepłym klimacie.W tych rejonach  jest też uprawiana na skalę przemysłową. Rośnie także w Chinach, Indonezji, Australii, nad południowym Pacyfikiem oraz w Południowej i Środkowej Afryce. Gotu kola zawiera olejek eteryczny, flawonoidy, alkaloid - hydrokotylinę, a także charakterystyczne dla tej rośliny kwasy triterpenowe oraz ich estry zwane azjatykozydami A i B. Zawiera także trójterpeny złożone, cukier, substancje gorzkie (welarian), kwasy, kamforę, żywice oraz olejki eteryczne wśród których najwięcej jest silnego, zielonego olejku lotnego (do 36% wszystkich olejków). Oprócz tego roślina jest bogata w witaminy A, C, K, E oraz obfituje w magnez. W medycynie ajurwedyjskiej Gotu kola była używana od czasów prehistorycznych. Można ją polecić w problemach naczyń krwionośnych.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- zdrowe żyły

- dla zdrowia psychicznego

- układ pokarmowy/wrzody

- układ sercowo-naczyniowy

- ochrona serca

- stymuluje rozwój fibroblastów (dla zdrowia skóry)

- funkcje poznawcze


DAWKOWANIE
1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar lub 3 gramy proszku(czubatą łyżeczkę) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazania: nie można podawać Gotu koli kobietom w ciąży, karmiącym piersią, osobom z niedociśnieniem oraz epileptykom. Gotu kola dostępna jest w formie proszku. Inne formy:tabletki,kapsułki,herbaty,olej.Inne nazwy: Wąkrotka azjatycka.

 
  Dieta     tutaj mozesz zamowic     Zobacz opinie o nas    


 Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce Mateusza Emanuela Senderskiego "Zioła w nalewkach leczniczych".

 * właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA (EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)


Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      SKLEP NA ALLEGRO      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl