Responsive image

Neem (Azadirachta indica)

 

 

WIECZNIE ZIELONE DRZEWO (BIO)

       Neem jest drzewem rosnącym w Indiach, Nepalu, Pakistanie, Bangladeszu, Sri Lance i na Malediwach. Można spotkać je jeszcze na wyspach w południowej części Iranu. Drzewo osiąga przeważnie wysokość około 15-20 metrów ale zdarza się sporadycznie, że nawet 35-40 metrów. Jest to wiecznie zielone drzewo z szerokimi i rozłożystymi gałęziami, które w czasie suszy potrafi zrzucić wszystkie liście mimo, że jest znane z odporności na długotrwały okres braku wody. W Indiach używa się suchych liści przeciwko molom, a dodatkowo w niektórych rejonach spala się je żeby odstraszyć komary. Surowcem zielarskim są liście pozyskiwane głównie z tradycyjnych upraw użytkowych oraz upraw ekologicznych(BIO)*.

Neem zawiera takie substancje jak polisacharydy (inaczej wielocukry lub cukry złożone), limonoidy i glikozydy triterpenowe oraz witaminy z grupy A i E. W Ajurwedzie susz stosuje się jako dodatek do kąpieli. W Azji wytwarza się wiele produktów spożywczych i kosmetycznych jak na przykład herbaty, papki, kapsułki, tabletki, olejki, pasty do zębów, szampony, maści, mydła, maseczki, kremy i wiele innych. Oprócz tego z formy mielonej można zrobić olejek sposobem domowym (osobom zainteresowanym podajemy recepturę po zakupie proszku).

Inne nazwy: Miodla indyjska, Miodła, Melia indyjska. 

*produkt z rolnictwa ekologicznego BIO (przebadany laboratoryjnie)

 

POLECAMY PRODUKTY DZIKO ROSNĄCE(WILD) ORAZ EKOLOGICZNE(BIO)

Masz pytania dotyczące naszego produktu ? Zadzwoń tel. 501494871

 ZAPRASZAMY DO SKLEPU

 

 
  Dieta     tutaj mozesz zamowic     Zobacz opinie o nas    


Inne zastosowanie, właściwości odżywcze, działanie, cechy produktu ziołowego, suplementu diety, preparatu naturalnego, herbaty, zioła, dawkowanie, sposób użycia,  jak stosować proszek do jedzenia, czyste mielone liście, żywność, czysty olej i olejek, kosmetyki, napar z proszku, odwar, ekstrakt, cena, gdzie kupić, opinie, substancje i związki czynne, bez konserwantów i sztucznych barwników, Ajurweda i receptury ajurwedyjskie, dla wegan i wegetarian. 

Literatura: informacja w dziale "Katalog" 


Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Pliki cookie pozwalają nam oferować nasze usługi. Korzystając z naszych usług, akceptujesz korzystanie z plików cookie.  Zgoda  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl