Responsive image

Neem (Azadirachta indica)

 

 

DRZEWO ZDROWIA

Neem jest drzewem rosnącym w Indiach, Nepalu, Pakistanie, Bangladeszu, Sri Lance i na Malediwach. Można spotkać je jeszcze na wyspach w południowej części Iranu. Drzewo osiąga przeważnie wysokość około 15-20 metrów ale zdarza się sporadycznie, że nawet 35-40 metrów. Jest to wiecznie zielone drzewo z szerokimi i rozłożystymi gałęziami, które w czasie suszy potrafi zrzucić wszystkie liście mimo, że jest znane z odporności na długotrwały okres braku wody. W Indiach używa się suchych liści przeciwko molom, a dodatkowo w niektórych rejonach spala się je żeby odstraszyć komary. Neem zawiera takie substancje jak polisacharydy, limonoidy i triterpeny.  W Ajurwedzie susz stosuje się jako dodatek do kąpieli. W Azji wytwarza się wiele preparatów na bazie tego produktu jak na przykład olejki, szampony, maści, mydła, maseczki, kremy i wiele innych.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- wspomaga naturalne mechanizmy obronne organizmu 

- może pomóc w utrzymaniu zdrowego układu trawiennego i skóry

- metabolizm cukrów i ma wpływ na funkcje oka

- przeciwutleniający

- przeciwzapalny

- przeciwgorączkowy

- dla zdrowia wątroby

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar lub 3 gramy proszku(czubatą łyżeczkę) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazania: produkt nie powinien być stosowany przy osłabionym organiźmie, przez kobiety w ciąży i matki karmiące. Neem dostępny jest w formie rozdrobnionej i sproszkowanej z upraw ekologicznych(BIO). Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,oleje,pasty do zębów,maści,szampony. Inne nazwy: Miodla indyjska, Miodła, Melia indyjska. 

 
                   Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas


 

 Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce D.Frawley,V.Lad:"The Yoga of Herbs" oraz na stronach https://en.wikipedia.org/wiki/Azadirachta_indica

 

 * właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018'(EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)
 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.pl
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl