Responsive image

Neem (Azadirachta indica)

 

 

DRZEWO ZDROWIA

Neem jest drzewem rosnącym w Indiach, Nepalu, Pakistanie, Bangladeszu, Sri Lance i na Malediwach. Można spotkać je jeszcze na wyspach w południowej części Iranu. Drzewo osiąga przeważnie wysokość około 15-20 metrów ale zdarza się sporadycznie, że nawet 35-40 metrów. Jest to wiecznie zielone drzewo z szerokimi i rozłożystymi gałęziami, które w czasie suszy potrafi zrzucić wszystkie liście mimo, że jest znane z odporności na długotrwały okres braku wody. W Indiach używa się suchych liści przeciwko molom, a dodatkowo w niektórych rejonach spala się je żeby odstraszyć komary. Neem zawiera takie substancje jak polisacharydy, limonoidy i triterpeny.  W Ajurwedzie susz stosuje się jako dodatek do kąpieli. W Azji wytwarza się wiele preparatów na bazie tego produktu jak na przykład olejki, szampony, maści, mydła, maseczki, kremy i wiele innych.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- wspomaga naturalne mechanizmy obronne organizmu 

- może pomóc w utrzymaniu zdrowego układu trawiennego i skóry

- metabolizm cukrów i ma wpływ na funkcje oka

- przeciwutleniający

- przeciwzapalny

- przeciwgorączkowy

- dla zdrowia wątroby

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar lub 3 gramy proszku(czubatą łyżeczkę) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazania: produkt nie powinien być stosowany przy osłabionym organiźmie, przez kobiety w ciąży i matki karmiące. Neem dostępny jest w formie rozdrobnionej i sproszkowanej z upraw ekologicznych(BIO). Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,oleje,pasty do zębów,maści,szampony. Inne nazwy: Miodla indyjska, Miodła, Melia indyjska. 

 
  Dieta     tutaj mozesz zamowic     Zobacz opinie o nas    


 

 Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce D.Frawley,V.Lad:"The Yoga of Herbs" oraz na stronach Wikipedii.

 

 * właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA (EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)
 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      SKLEP NA ALLEGRO      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl