Responsive image

Neem (Azadirachta indica)

 

 

WIECZNIE ZIELONE DRZEWO (BIO)

       Neem jest drzewem rosnącym w Indiach, Nepalu, Pakistanie, Bangladeszu, Sri Lance i na Malediwach. Można spotkać je jeszcze na wyspach w południowej części Iranu. Drzewo osiąga przeważnie wysokość około 15-20 metrów ale zdarza się sporadycznie, że nawet 35-40 metrów. Jest to wiecznie zielone drzewo z szerokimi i rozłożystymi gałęziami, które w czasie suszy potrafi zrzucić wszystkie liście mimo, że jest znane z odporności na długotrwały okres braku wody. W Indiach używa się suchych liści przeciwko molom, a dodatkowo w niektórych rejonach spala się je żeby odstraszyć komary. Surowcem zielarskim są liście pozyskiwane głównie z tradycyjnych upraw użytkowych oraz upraw ekologicznych(BIO)*.

Neem zawiera takie substancje jak polisacharydy (inaczej wielocukry lub cukry złożone), limonoidy i glikozydy triterpenowe oraz witaminy z grupy A i E. W Ajurwedzie susz stosuje się jako dodatek do kąpieli. W Azji wytwarza się wiele produktów spożywczych i kosmetycznych jak na przykład herbaty, papki, kapsułki, tabletki, olejki, pasty do zębów, szampony, maści, mydła, maseczki, kremy i wiele innych. Oprócz tego z formy mielonej można zrobić olejek sposobem domowym (osobom zainteresowanym podajemy recepturę po zakupie proszku).

Inne nazwy: Miodla indyjska, Miodła, Melia indyjska. 

*BIO - produkt z rolnictwa ekologicznego 

*BDIH - produkt poddany kontroli na zawartość metali ciężkich (przebadany laboratoryjnie)

 

POLECAMY PRODUKTY DZIKO ROSNĄCE(WILD) ORAZ EKOLOGICZNE(BIO)

Masz pytania dotyczące naszego produktu ? Zadzwoń tel. 501494871

 ZAPRASZAMY DO SKLEPU

 

 
  Dieta     tutaj mozesz zamowic  


Inne zastosowanie, właściwości odżywcze, działanie, cechy produktu ziołowego, suplementu diety, preparatu naturalnego, herbaty, zioła, dawkowanie, sposób użycia,  jak stosować proszek do jedzenia, czyste mielone liście, żywność, czysty olej i olejek, kosmetyki, napar z proszku, odwar, ekstrakt, cena, gdzie kupić, opinie, substancje i związki czynne, bez konserwantów i sztucznych barwników, Ajurweda i receptury ajurwedyjskie, dla wegan i wegetarian. 

Literatura: informacja w dziale "Katalog" 


Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Pliki cookie pozwalają nam oferować nasze usługi. Korzystając z naszych usług, akceptujesz korzystanie z plików cookie.  Zgoda  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl