Responsive image

Koci Pazur (Vilcacora)

 

 

KORA  Z LASÓW DESZCZOWYCH NAD AMAZONKĄ

     Koci pazur (Uncaria tomentosa) rośnie w lasach deszczowych Ameryki Środkowej i Południowej, od Gwatemali przez Peru do Wenezueli. Jest to pnącze kolczastej liany oplatającej pnie drzew, długości do 30 metrów. Vilcacora to jej nazwa indiańska, koci pazur - hiszpańska, a Uncaria tomentosa - łacińska. W Polsce nazywana jest Czepotą puszystą. Surowcem zielarskim jest kora i korzenie vilcacory, stosowane przez miejscową ludność. Także sama sproszkowana kora. Podstawowe substancje czynne kory i korzenia to tetra- i pentacykliczne alkaloidy oksyindolowe, triterpeny, sterole(sitosterol, stigmasterol, kamposterol) i garbniki. Od 1970 roku wiele znanych amerykańskich i europejskich uniwersytetów zajmuje się badaniem właściwości terapeutycznych tej niezwykłej rośliny. W USA i Niemczech stwierdzono, że Koci pazur ma bardzo niski stopień toksyczności. 

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- układ odpornościowy

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar lub 3 gramy proszku(czubatą łyżeczkę) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić.  Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazaniami do stosowania tego produktu jest niedokrwistość, ciąża, karmienie piersią, zażywanie insuliny i hormonów, transplantacja organów wewnętrznych lub szpiku kostnego oraz hemofilia.

Koci pazur dostępny jest w formie sproszkowanej. Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,nalewki,kropelki,płyny,maści. Inne nazwy: Uncaria tomentosa,Una de gato,Cat's claw(ang.).

 
                   Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas


 Wiecej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książkach: D.Frawley, V.Lad: "The Yoga of Herbs", K.Jones: Cat's claw: Healing Vine of Peru".

 

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018'(EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 
 
 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.pl
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl