Responsive image

Koci Pazur (Vilcacora)

 

 

KORA  Z LASÓW DESZCZOWYCH NAD AMAZONKĄ

     Koci pazur (Uncaria tomentosa) rośnie w lasach deszczowych Ameryki Środkowej i Południowej, od Gwatemali przez Peru do Wenezueli. Jest to pnącze kolczastej liany oplatającej pnie drzew, długości do 30 metrów. Vilcacora to jej nazwa indiańska, koci pazur - hiszpańska, a Uncaria tomentosa - łacińska. W Polsce nazywana jest Czepotą puszystą. Surowcem zielarskim jest kora i korzenie vilcacory, stosowane przez miejscową ludność. Także sama sproszkowana kora. Podstawowe substancje czynne kory i korzenia to tetra- i pentacykliczne alkaloidy oksyindolowe, triterpeny, sterole(sitosterol, stigmasterol, kamposterol) i garbniki. Od 1970 roku wiele znanych amerykańskich i europejskich uniwersytetów zajmuje się badaniem właściwości terapeutycznych tej niezwykłej rośliny. W USA i Niemczech stwierdzono, że Koci pazur ma bardzo niski stopień toksyczności. 

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- układ odpornościowy

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar lub 3 gramy proszku(czubatą łyżeczkę) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić.  Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazaniami do stosowania tego produktu jest niedokrwistość, ciąża, karmienie piersią, zażywanie insuliny i hormonów, transplantacja organów wewnętrznych lub szpiku kostnego oraz hemofilia.

Koci pazur dostępny jest w formie sproszkowanej. Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,nalewki,kropelki,płyny,maści. Inne nazwy: Uncaria tomentosa,Una de gato,Cat's claw(ang.).

 
  Dieta     tutaj mozesz zamowic     Zobacz opinie o nas    


 Wiecej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książkach: D.Frawley, V.Lad: "The Yoga of Herbs", K.Jones: Cat's claw: Healing Vine of Peru" oraz na stronach Wikipedii.

 

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA (EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 
 
 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      SKLEP NA ALLEGRO      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl