Responsive image

Gurmar (Gymnema sylvestre)

 

 

"NISZCZYCIEL CUKRU"

     Gurmar (Gymnema sylvestre) jest rośliną drzewiastą podobną do winorośli, która pnie się po drzewach i krzewach w górach Ghatach Zachodnich w południowych Indiach oraz na zachód od nich, na obszarze otaczającym miasto Goa. Surowcem stosowanym w ajurwedzie jest liść i korzeń. Liście zawierają triterpenoidowe saponiny, chlorofil i aminokwasy. Ważną substancją czynną w gurmarze jest kwas organiczny zwany "kwasem gymnemicznym". Składa się on z cząsteczek, których układ atomów przypomina układ występujący w cząsteczkach glukozy. Substancje czynne znajdujące się w gurmarze mogą  mieć wpływ na kontrolę apetytu i zarządzanie wagą oraz metaboliźmie  cukrów, glukozy i lipidów.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- zarządzanie wagą

- metabolizm glukozy

- metabolizm cukrów

- metabolizm lipidów

- kontrola apetytu 

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar lub 3 gramy proszku (czubatą łyżeczkę) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić (stosować około 3-4 miesiące). Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią. Gurmar dostępny jest w formie sproszkowanej. Inne formy:tabletki,kapsułki,herbaty.Inne nazwy:Gurmari,Meshasringa.

 

 

  Dieta     tutaj mozesz zamowic     Zobacz opinie o nas    


 

Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytaćw książkach Dr Kumar Pati,dr Anthony James Degidio:"Vitamin and Herbal Digest",G.S.Verma:"Miracles of Indian Herbs" oraz na stronach Wikipedii.

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA (EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      SKLEP NA ALLEGRO      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl