Responsive image

Gurmar (Gymnema sylvestre)

 

 

"NISZCZYCIEL CUKRU"

     Gurmar (Gymnema sylvestre) jest rośliną drzewiastą podobną do winorośli, która pnie się po drzewach i krzewach w górach Ghatach Zachodnich w południowych Indiach oraz na zachód od nich, na obszarze otaczającym miasto Goa. Surowcem stosowanym w ajurwedzie jest liść i korzeń. Liście zawierają triterpenoidowe saponiny, chlorofil i aminokwasy. Ważną substancją czynną w gurmarze jest kwas organiczny zwany "kwasem gymnemicznym". Składa się on z cząsteczek, których układ atomów przypomina układ występujący w cząsteczkach glukozy. Substancje czynne znajdujące się w gurmarze mogą  mieć wpływ na kontrolę apetytu i zarządzanie wagą oraz metaboliźmie  cukrów, glukozy i lipidów.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- zarządzanie wagą

- metabolizm glukozy

- metabolizm cukrów

- metabolizm lipidów

- kontrola apetytu 

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar lub 3 gramy proszku (czubatą łyżeczkę) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić (stosować około 3-4 miesiące). Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią. Gurmar dostępny jest w formie sproszkowanej. Inne formy:tabletki,kapsułki,herbaty.Inne nazwy:Gurmari,Meshasringa.

 

 

             Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas


 

Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytaćw książkach Dr Kumar Pati,dr Anthony James Degidio:"Vitamin and Herbal Digest",G.S.Verma:"Miracles of Indian Herbs" oraz na stronach https://en.wikipedia.org/wiki/Gymnema_sylvestre

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018'(EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.pl
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl