Responsive image

Brahmi (Bacopa monnieri)

 

BACOPA "BOGINI MĄDROŚCI"

        Brahmi to gatunek rośliny z rodziny babkowatych. Występuje naturalnie od strefy umiarkowanej do tropikalnej. Można ją spotkać na bagnistych obszarach Indii, Nepalu, Sri Lanki, Chinach, Pakistanie, a nawet na Tajwanie i Wietnamie. Uprawiana jest też w południowych stanach Stanów Zjednoczonych. W związku z dużą ilością saponin wzbudziła zainteresowanie Ajurwedy.

Brahmi uznawane jest za jeden z najbardziej oryginalnych środków indyjskich. Słowo Brahmi pochodzi z Sanskrytu i oznacza w tym języku Bogini Najwyższej Mądrości. Bacopa od setek lat pomaga w peregrynacjach duchowych człowieka i pozwala na odnajdywanie poszukiwanej mądrości. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą sprzed 3 tys. lat.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*


- wzmacnia pamięć
- dla zdrowia pęcherzyka żółciowego

 

DAWKOWANIE

2g proszku (lekko czubata łyżeczka) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazaniem jest ciąża,karmienie piersią oraz zatrucie organizmu toksynami. Brahmi dostępne jest w formie sproszkowanej z upraw ekologicznych(BIO). Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,olej.

 
  Dieta     tutaj mozesz zamowic     Zobacz opinie o nas    

 

Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce D.Frawley,V.Lad:"The Yoga of Herbs" oraz na stronach Wikipedii.

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej (EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności) 

 


Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      SKLEP NA ALLEGRO      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl