Responsive image

Dziki Ignam - Wild Yam (Dioscorea villosa)

 

 

 

 

 

 

 

 

POCHRZYN WŁOCHATY (WILD)

  Dziki ignam należy do rodziny pochrzynowatych - Dioscoreacae, która obejmuje kilkaset gatunków roślin wieloletnich, zielnych, pnących się. Posiadają one kłącza podziemne, najczęściej bulwiaste, nierzadko dużych rozmiarów. Występuje na obszarach okołorównikowych i podzwrotnikowych. Niektóre gatunki są roślinami ozdobnymi, a inne uprawiane są jako pożywienie, jedzone na surowo lub pieczone z mąką bądź z ziemniakami. Najbardziej znany pochrzyn to Dioscorea villosa, który uprawiany jest w Teksasie i na Florydzie, w Meksyku, a także w zachodniej Afryce. Jest to bylina zimotrwała wyrastająca do 5m o smukłych kłączach i ostro zakończonych sercowatych liściach. W stanie naturalnym pochrzyn występuje w wilgotnych lasach i na przydrożach Ameryki Północnej. Pospolita nazwa jams ("yam") pochodzi od słowa w narzeczu zachodnioafrykańskim i oznacza "jeść". Bulwy, korzenie i kłącza pochodzą z upraw użytkowych. Wykopuje się je jesienią i po wysuszeniu przeznacza na przygotowanie płynnych wyciągów i nalewek. Ze świeżych - wytwarza się natomiast preparaty homeopatyczne. Korzeń jest żródłem naturalnych fitoestrogenów.

Pochrzyn włochaty (jams włochaty) zawiera saponiny steroidowe, diosgeninę (hormon steroidowy podobny w strukturą do progesteronu), alkaloid dioskoreinę, fitosterole, duże ilości skrobi, flawonoidyżywice i garbniki. Z Dzikiego ignamu powstaje wiele produktów spożywczych i kosmetycznych jak herbaty, papki, kapsułki, tabletki czy maści.

Produkt znany też jako Dziki pochrzyn, Jams włochaty, Pochrzyn kosmaty.

 

 POLECAMY PRODUKTY DZIKO ROSNĄCE(WILD) ORAZ EKOLOGICZNE(BIO)

Masz pytania dotyczące naszego produktu ? Zadzwoń tel. 501494871

ZAPRASZAMY DO SKLEPU

 

  Dieta     tutaj mozesz zamowic     

 

Inne zastosowanie, właściwości odżywcze, działanie, jak zażywać, cechy produktu ziołowego, suplementu diety, preparatu naturalnego, herbaty, zioła, dawkowanie, sposób użycia,  jak stosować proszek do jedzenia, czysty mielony korzeń, żywność, napar z proszku, odwar, ekstrakt, kapsułki, cena, sklep i gdzie kupić, opinie, substancje i związki czynne, bez konserwantów i sztucznych barwników, Ajurweda i receptury ajurwedyjskie, dla wegan i wegetarian, certyfikat.

 Literatura: informacja w dziale "Katalog"

Opinia: Julek                                                        

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2019-08-07 o 13:14

Polecam

Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

  


 Opinia: MarcoTozzi                                                       

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2019-08-16 o 14:29

Polecam

Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

  


Opinia: Ruta                                                   

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2020-02-25 o 12:49

Polecam
Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

 
Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Pliki cookie pozwalają nam oferować nasze usługi. Korzystając z naszych usług, akceptujesz korzystanie z plików cookie.  Zgoda  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl