Responsive image

Dziki Ignam - Wild Yam (Dioscorea villosa)

 

 POCHRZYN WŁOCHATY

    Dziki ignam uprawiany jest w Teksasie i na Florydzie, a także w zachodniej Afryce. Jest to bylina zimotrwała wyrastająca do 5m o smukłych kłączach i ostro zakończonych sercowatych liściach. W stanie naturalnym pochrzyn występuje w wilgotnych lasach i na przydrożach Ameryki Północnej. Pospolita nazwa jams ("yam") pochodzi od słowa w narzeczu zachodnioafrykańskim i oznacza "jeść". Bulwy, korzenie i kłącza pochodzą z upraw użytkowych. Wykopuje się je jesienią i po wysuszeniu przeznacza na przygotowanie płynnych wyciągów i nalewek. Ze świeżych - wytwarza się natomiast preparaty homeopatyczne. Pochrzyn włochaty (jams włochaty) zawiera saponiny steroidalne, diosgeninę, alkaloid dioskoreinę, fitosterole, duże ilości skrobi, żywice i garbniki. Dzięki zawartości odpowiednich substancji czynnych może pomóc wielu kobietom w trudnym okresie.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- menopauza

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar lub 3 gramy proszku(czubatą łyżeczkę) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt.

Przeciwwskazania: nie jest zalecany dla osób poniżej 18 lat oraz dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Dziki ignam dostępny jest w formie sproszkowanej.
Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,nalewki.
Inne nazwy: Dziki pochrzyn, jams włochaty,pochrzyn kosmaty.

 
  Dieta     tutaj mozesz zamowic     Zobacz opinie o nas     Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce Mateusza Emanuela Senderskiego "Zioła w nalewkach leczniczych".

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA (EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)


Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      SKLEP NA ALLEGRO      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl