Responsive image

Dziki Ignam - Wild Yam (Dioscorea villosa)

 

 

 POCHRZYN WŁOCHATY (WILD)

        Dziki ignam należy do rodziny pochrzynowatych - Dioscoreacae, która obejmuje kilkaset gatunków roślin wieloletnich, zielnych, pnących się. Posiadają one kłącza podziemne, najczęściej bulwiaste, nierzadko dużych rozmiarów. Występuje na obszarach okołorównikowych i podzwrotnikowych. Niektóre gatunki są roślinami ozdobnymi, a inne uprawiane są jako pożywienie, jedzone na surowo lub pieczone z mąką bądź z ziemniakami. Najbardziej znany pochrzyn to Dioscorea villosa, który uprawiany jest w Teksasie i na Florydzie, w Meksyku, a także w zachodniej Afryce. Jest to bylina zimotrwała wyrastająca do 5m o smukłych kłączach i ostro zakończonych sercowatych liściach. W stanie naturalnym pochrzyn występuje w wilgotnych lasach i na przydrożach Ameryki Północnej. Pospolita nazwa jams ("yam") pochodzi od słowa w narzeczu zachodnioafrykańskim i oznacza "jeść". Bulwy, korzenie i kłącza pochodzą z upraw użytkowych. Wykopuje się je jesienią i po wysuszeniu przeznacza na przygotowanie płynnych wyciągów i nalewek. Ze świeżych - wytwarza się natomiast preparaty homeopatyczne. Korzeń jest żródłem naturalnych fitoestrogenów.

Pochrzyn włochaty (jams włochaty) zawiera saponiny steroidowe, diosgeninę (hormon steroidowy podobny w strukturą do progesteronu), alkaloid dioskoreinę, fitosterole, duże ilości skrobi, flawonoidyżywice i garbniki. Z Dzikiego ignamu powstaje wiele produktów spożywczych i kosmetycznych jak herbaty, papki, kapsułki, tabletki czy maści.

Inne nazwy: Dziki pochrzyn, Jams włochaty, Pochrzyn kosmaty.

 

 POLECAMY PRODUKTY DZIKO ROSNĄCE(WILD) ORAZ EKOLOGICZNE(BIO)

Masz pytania dotyczące naszego produktu ? Zadzwoń tel. 501494871

ZAPRASZAMY DO SKLEPU

 

   Dieta     tutaj mozesz zamowic     Zobacz opinie o nas    

 

Inne zastosowanie, właściwości odżywcze, działanie, cechy produktu ziołowego, suplementu diety, preparatu naturalnego, herbaty, zioła, dawkowanie, sposób użycia,  jak stosować proszek do jedzenia, czysty mielony korzeń, żywność, napar z proszku, odwar, ekstrakt, cena, sklep i gdzie kupić, opinie, substancje i związki czynne, bez konserwantów i sztucznych barwników, Ajurweda i receptury ajurwedyjskie, dla wegan i wegetarian.

 Literatura: informacja w dziale "Katalog"

  


Opinia: Mariusz                                                       

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2019-01-10 o 22:31

Polecam  
Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

 


Opinia: Angelica                                                        

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2019-01-17 o 16:48

Polecam

Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

 


Opinia:Stefa                                                        

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2019-02-26 o 18:35

Polecam

Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

 


 

 


Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Pliki cookie pozwalają nam oferować nasze usługi. Korzystając z naszych usług, akceptujesz korzystanie z plików cookie.  Zgoda  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl