Responsive image

Dziki Ignam - Wild Yam (Dioscorea villosa)

 

 POCHRZYN WŁOCHATY

    Dziki ignam uprawiany jest w Teksasie i na Florydzie, a także w zachodniej Afryce. Jest to bylina zimotrwała wyrastająca do 5m o smukłych kłączach i ostro zakończonych sercowatych liściach. W stanie naturalnym pochrzyn występuje w wilgotnych lasach i na przydrożach Ameryki Północnej. Pospolita nazwa jams ("yam") pochodzi od słowa w narzeczu zachodnioafrykańskim i oznacza "jeść". Bulwy, korzenie i kłącza pochodzą z upraw użytkowych. Wykopuje się je jesienią i po wysuszeniu przeznacza na przygotowanie płynnych wyciągów i nalewek. Ze świeżych - wytwarza się natomiast preparaty homeopatyczne. Pochrzyn włochaty (jams włochaty) zawiera saponiny steroidalne, diosgeninę, alkaloid dioskoreinę, fitosterole, duże ilości skrobi, żywice i garbniki. Dzięki zawartości odpowiednich substancji czynnych może pomóc wielu kobietom w trudnym okresie.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- menopauza

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar lub 3 gramy proszku(czubatą łyżeczkę) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt.

Przeciwwskazania: nie jest zalecany dla osób poniżej 18 lat oraz dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Dziki ignam dostępny jest w formie sproszkowanej.
Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,nalewki.
Inne nazwy: Dziki pochrzyn, jams włochaty,pochrzyn kosmaty.

 
                   Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas Źródło:Mateusz Emanuel Senderski "Zioła w nalewkach leczniczych".

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018'(EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)


Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.pl
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl