Responsive image

Diabelski pazur (Harpagophytum procumbens)

 

ROŚLINA Z PUSTYNI KALAHARI

     Diabelski pazur nazywany też przez niektórych Diabelskim szponem jest rośliną występującą na półpustynnych sawannach południowej Afryki oraz na Madagaskarze. Jest to roślina wieloletnia o spichrzowych, bulwiastych, bocznych korzeniach i płożącej łodydze długości do 150 cm. Liście ma małe, a kwiaty purpurowoczerwone, pojedyńcze, z żółtym środkiem, usytuowane w kątach liści. Można ją zobaczyć tylko wtedy gdy na pustyni Kalahari występują opady deszczu, a gdy przez wiele miesięcy trwa susza roślina ta żyje dzięki swoim długim korzeniom. Surowcem jest bulwiasty korzeń (Harpagophyti radix). Wykopuje się go po przekwitnięciu roślin w okresie spoczynku. Następnie oczyszcza, kroi na drobne części, suszy w warunkach naturalnych w miejscach zacienionych i przewiewnych. Surowiec pozyskuje się ze stanu naturalnego i po wysuszeniu przeznacza na wywary, maści, proszki i nalewki. Podstawowe substancje czynne to gorzkie irydoidy, jak harpagozyd, harpagid i prokumbid, które mogą wpływać korzystnie. I jeszcze cukry, sterole, kwasy fenolowe, tłuszczowe i wosk.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- kontrola apetytu

- dla zdrowia układu trawiennego

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar lub 3 gramy proszku(czubatą łyżeczkę) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Środek stosuje się 8 tygodni, po czym robi przerwę 3 tygodniową, a następnie ponawia kurację. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt.

Przeciwwskazaniem jest niedociśnienie,ciąża i stosowanie preparatów insulinowych każdego typu.
Diabelski pazur jest dostępny w formie  sproszkowanej.
Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,nalewki,płyny,maści.
Inne nazwy: Czarci pazur,Diabelski szpon,Hakorośl rozesłana,Harpagofytum.

 

 

 

 

  Dieta     tutaj mozesz zamowic     Zobacz opinie o nas    


 Wiecej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce Mateusza Emanuela Senderskiego "Zioła w nalewkach leczniczych" oraz na stronach Wikipedii.

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA (EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 


Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      SKLEP NA ALLEGRO      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl