Responsive image

Diabelski pazur (Harpagophytum procumbens)

 

ROŚLINA Z PUSTYNI KALAHARI

     Diabelski pazur nazywany też przez niektórych Diabelskim szponem jest rośliną występującą na półpustynnych sawannach południowej Afryki oraz na Madagaskarze. Jest to roślina wieloletnia o spichrzowych, bulwiastych, bocznych korzeniach i płożącej łodydze długości do 150 cm. Liście ma małe, a kwiaty purpurowoczerwone, pojedyńcze, z żółtym środkiem, usytuowane w kątach liści. Można ją zobaczyć tylko wtedy gdy na pustyni Kalahari występują opady deszczu, a gdy przez wiele miesięcy trwa susza roślina ta żyje dzięki swoim długim korzeniom. Surowcem jest bulwiasty korzeń (Harpagophyti radix). Wykopuje się go po przekwitnięciu roślin w okresie spoczynku. Następnie oczyszcza, kroi na drobne części, suszy w warunkach naturalnych w miejscach zacienionych i przewiewnych. Surowiec pozyskuje się ze stanu naturalnego i po wysuszeniu przeznacza na wywary, maści, proszki i nalewki. Podstawowe substancje czynne to gorzkie irydoidy, jak harpagozyd, harpagid i prokumbid, które mogą wpływać korzystnie. I jeszcze cukry, sterole, kwasy fenolowe, tłuszczowe i wosk.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- kontrola apetytu

- dla zdrowia układu trawiennego

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar lub 3 gramy proszku(czubatą łyżeczkę) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Środek stosuje się 8 tygodni, po czym robi przerwę 3 tygodniową, a następnie ponawia kurację. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt.

Przeciwwskazaniem jest niedociśnienie,ciąża i stosowanie preparatów insulinowych każdego typu.
Diabelski pazur jest dostępny w formie  sproszkowanej.
Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,nalewki,płyny,maści.
Inne nazwy: Czarci pazur,Diabelski szpon,Hakorośl rozesłana,Harpagofytum.

 

 

 

 

                  Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas


 Wiecej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce Mateusza Emanuela Senderskiego "Zioła w nalewkach leczniczych" ,Dr Kumar Pati,dr Anthony James Degidio:"Vitamin and Herbal Digest" oraz w internecie na stronie http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie/czarci-pazur-jakie-choroby-leczy-przeciwwskazania-dostepne-produkty/ys9xjv

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018'(EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 


Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.pl
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl