Responsive image

Sarsaparilla (Smilax officinalis)

 

KOLCOROŚL MEKSYKAŃSKA (WILD) 

      Sarsaparilla jest krzewiastym pnączem u dużych mięsistych korzeniach i długich, do 5 m, pnących łodygach pokrytych ostrymi, zakrzywionymi kolcami. Liście ma duże, skórzaste jajowato-sercowate z dwoma wąsami czepnymi. Żółto - zielone kwiaty tworzą baldachy. Owocem jest kulista czerwona jagoda.

Sarsaparilla pochodzi z Chin, Japonii i Korei, a inne z Ameryki Południowej i Środkowej oraz stref tropikalnych Azjii i Australii. Najbardziej znany Smilax  rośnie w Meksyku, gdzie od wieków był stosowany. Surowcem są też bulwiaste kłącza kolcorośli chińskiej (Smilax china radix) oraz korzenie Sarsaparilli  (Sarsaparillae radix). Korzenie i kłącza pozyskuje się z upraw użytkowych lub dziko rosnących.

Podstawowe substacje czynne w korzeniu to saponiny steroidowe (sterydowe), sarsapogenina, fitosterole, węglowodany, karoten, witamina C oraz składniki mineralne, m.in. potasu, wapnia i magnezu. Stwierdzono również w jej składzie witaminy A, B i D oraz żelazo, mangan, sód, krzem, siarkę, miedź, cynk i jod. Z Sarsaparilli można spotkać tabletki, kapsułki, herbaty, nalewki, a nawet wyciągi alkoholowe.

Inne nazwy: Smilax china, Kolcowój chiński, Smilaks chiński, Kolcowój lekarski, Kolcorośl lekarski.

 

POLECAMY PRODUKTY DZIKO ROSNĄCE(WILD) ORAZ EKOLOGICZNE(BIO)

Więcej informacji pod numerem telefonu 508354867

 ZAPRASZAMY DO SKLEPU

 

   Dieta     tutaj mozesz zamowic     Zobacz opinie o nas    

 

Literatura: informacja w dziale "Katalog" 

 


 

Opinia: sabinka332                                                        

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2018-09-27 o 12:58

Polecam "TOP ALL GOOD"

Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

 


  

 


Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Pliki cookie pozwalają nam oferować nasze usługi. Korzystając z naszych usług, akceptujesz korzystanie z plików cookie.  Zgoda  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      SKLEP NA ALLEGRO      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl