Responsive image

Sarsaparilla (Smilax officinalis)

 

KOLCOROŚL MEKSYKAŃSKA 

      Sarsaparilla jest krzewiastym pnączem u dużych mięsistych korzeniach i długich, do 5 m, pnących łodygach pokrytych ostrymi, zakrzywionymi kolcami. Liście ma duże, skórzaste jajowato-sercowate z dwoma wąsami czepnymi. Żółto - zielone kwiaty tworzą baldachy. Owocem jest kulista czerwona jagoda.

Sarsaparilla pochodzi z Chin, Japonii i Korei, a inne z Ameryki Południowej i Środkowej oraz stref tropikalnych Azjii i Australii. Najbardziej znany Smilax  rośnie w Meksyku, gdzie od wieków był stosowany. Surowcem są bulwiaste kłącza kolcorośli chińskiej (Smilax china radix) oraz korzenie Sarsaparilli  (Sarsaparillae radix). Korzenie i kłącza pozyskuje się z upraw użytkowych lub dziko rosnących.

Podstawowe substacje czynne w korzeniu to saponiny steroidowe, sarsapogenina czyli związek o działaniu antybiotycznym, fitosterole, węglowodany, karoten, witamina C oraz sole mineralne, m.in. potasu, wapnia i magnezu. Stwierdzono również w jej składzie witaminy A, B i D oraz żelazo, mangan, sód, krzem, siarkę, miedź, cynk i jod.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- pomaga zachować zdrową skórę

- na zdrowe trawienie

 

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar lub 3 gramy proszku(czubatą łyżeczkę) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazania: produkt nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące, przy większych ilościach może powodować podrażnienie układu pokarmowego. Sarsaparilla jest dostępna w formie sproszkowanej. Inne formy: tabletki,kapsułki,herbaty,nalewki. Inne nazwy: Smilax china, kolcowój chiński, smilaks chiński, kolcowój lekarski, Kolcorośl lekarska.

 

 

                   Dieta            tutaj mozesz zamowic           Zobacz opinie o nas

 

 

Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać na stronie http://www.czytelniamedyczna.pl/2493,wplyw-srodkow-ziolowych-na-witalnosc-organizmu.html oraz w książce Mateusza Emanuela Senderskiego "Zioła w nalewkach leczniczych".

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018'(EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 
 

Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Google

Tylko w Jiaogulan.pl
Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA I PŁATNOŚCI      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl